Reklama

Kiedy weekendowe połączenia kolejowe z Mielca? Są już szczegóły

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: SzB

Kiedy weekendowe połączenia kolejowe z Mielca? Są już szczegóły - Zdjęcie główne

Rozwijaja się siatka połączeń kolejowych w Mielcu | foto SzB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zarząd Województwa Podkarpackiego zdecydował, że od stycznia w weekendy będą jeździć dwa pociągi dla studentów w niedziele oraz w piątki.

Kurs niedzielny jest realizowany od początku roku akademickiego i cieszy się dużym zainteresowaniem.  Od stycznia 2022 roku będą one kontynuowane w nowym rozkładzie jazdy. Jest to oferta skierowana głównie dla uczniów i studentów.

W stacji Dębica będą skomunikowane z pociągami Regio i Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej do Krakowa/Katowic i Rzeszowa oraz pociągami dalekobieżnymi spółki InterCity, tak aby umożliwić pasażerom z okolic Mielca podróż do popularnych ośrodków akademickich. Będzie również możliwy piątkowy powrót do Mielca.

- Dotychczasowa frekwencja w pociągach z Mielca do Dębicy jest bardzo satysfakcjonując. Tak jak zapowiadaliśmy, liczba pociągów na tym odcinku będzie sukcesywnie zwiększana. Teraz skierowaliśmy dodatkowe kursy dla studentów. Trwają analizy możliwości naszego taboru oraz dostępności linii, aby uruchomić nowe połączenia. W chwili, gdy trakcja elektryczna na linii z Rzeszowa do Kolbuszowej będzie włączona, powstanie możliwość przeniesienia pociągów spalinowych na trasę z Mielca do Dębicy – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Planowany rozkład jazdy będzie przedstawiał się następująco:

Kursy niedzielne

Dębica odj. 15:21 Mielec 15:56

Mielec odj. 16:02 – Dębica 16:38

W stacji Dębica : 

16: 45 odj. Regio do Katowic przez Kraków 

16:50 odj. PKA do Rzeszowa 

Kursy piątkowe 

Dębica odj. 18:30 – Mielec 19:05

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy