Reklama

Karolina Moskal najlepsza w międzywojewódzkim konkursie

Opublikowano: wt, 28 sty 2020 19:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 z Mielca, Karolina Moskal została laureatką XIX Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży - Pysznica 2019. Jej utwór był najlepszy spośród 126 nadesłanych wierszy.

W Szkole Podstawowej w Pysznicy odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia  XIX Międzywojewódzkiego  Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży.

W konkursie swoje prace plastyczne i literackie zaprezentowali uczniowie z 55 szkół i 3 przedszkoli z terenu województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Na konkurs napłynęło 315 prac plastycznych i 126 utworów poetyckich.
Jury doceniło wysoki poziom tekstów i prac plastycznych we wszystkich kategoriach wiekowych i  przyznało 30 nagród i 61 wyróżnień.

Wśród laureatów XIX Międzywojewódzkiego  Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży znalazła się uczennica naszej szkoły Karolina Moskal z klasy 8c, która zdobyła I miejsce w kategorii literackiej klas VII-VIII.

Wyraziła ona w utworze lirycznym zatytułowanym „Wartości” swoje osobiste przeżycia na temat idei wolności oraz współczesnego patriotyzmu. Gratulujemy sukcesu młodej utalentowanej poetce, życząc dalszych działań literackich opartych na myślach związanych z nauczaniem Jana Pawła II – zacnego  Patrona Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu.

Tegoroczne artystyczne wyzwanie, „Dar niepodległości i wolności”, było pretekstem dla młodych twórców do wyrażenia osobistych przeżyć i emocji. Kompozycje plastyczne mogły być także poświęcone św. Janowi Pawłowi II, który jako pielgrzym głosił całemu światu nauczanie oparte na poszanowaniu godności człowieka, miłości i wolności’. 

Nad przeglądem, honorowy patronat sprawowali senator Janina Sagatowska  i podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    Magda z MV

    Gratulacje Karolinko! <3