Reklama

Kapliczka do remontu! To cenny zabytek sakralny

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Przecławiu, przy zbiegu ulic Kilińskiego i Weneckiej znajduje się kapliczka, stanowiąca cenny przykład małej architektury sakralnej. Burmistrz Przecławia postanowiła zadbać o to, aby uratować ją od zniszczenia.

Kapliczki są jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów krajobrazu. Wiszą na drzewach, stoją przy drogach, często fundowane jako dziękczynne lub przebłagalne wota w czasie wojen, epidemii lub kataklizmów.

Przecławska kapliczka to cenny przykład małej architektury sakralnej. Burmistrz Przecławia, Renata Siembab, chce uratować ją od zniszczenia. Stąd 25 lutego br. złożony został przez Gminę Przecław do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie wniosek o dotację na zadanie „Wykonanie projektu budowlanego dla zabytku: Kapliczka „na Woli” w Przecławiu”. Wnioskowana kwota dotacji to 10 400,00 zł.

To pierwszy element planowanego remontu, bowiem niezbędne jest uzyskanie stosownych zezwoleń od konserwatora zabytków oraz pozwolenia na budowę, gdyż obiekt wpisany jest do Gminnego Rejestru Zabytków oraz Podkarpackiego Rejestru Zabytków. Po uzyskaniu zezwoleń przewidziane są prace budowlane związane z odtworzeniem zabytku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy