Reklama

Już jutro odbędzie się jubileuszowa Parada Konna w Żarówce.

Opublikowano:
Autor:

Już jutro odbędzie się jubileuszowa Parada Konna w Żarówce. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczna impreza zaplanowana na niedzielę rozpocznie się o godzinie 13.30 na stadionie sportowym w Żarówce (gmina Radomyśl Wielki).

Parada Konna to impreza powstała z pasji do koni. Na jej realizację zdecydowali się ponad dekadę temu Józefa Smagacz, radna Rady Miejskiej i członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, wraz sołtysem Aleksandrem Mrozem, znanym pasjonatem i hodowcą koni. Z lokalnej imprezy parada szybko stała się wydarzeniem o zasięgu ponadwojewódzkim. Przeznaczona jest do miłośników zwierząt, w szczególności koni. - Co roku staramy się urozmaicać imprezę. Zapraszamy zatem wszystkich do Żarówki w niedzielę 27 maja. Na pewno będzie co oglądać – mówi Józefa Smagacz.

Program imprezy

Parada rozpocznie się o godz. 12 mszą święta w kaplicy w Żarówce. Po niej odbędzie się przejazd zaprzęgów z Józefem Piłsudskim i legionistami przez wieś, a następnie prezentacja zaprzęgów na miejscowym boisku. W tym roku, z racji obchodów 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, event został wzbogacony o inscenizację historyczną w wykonaniu aktorów z Lublina. Przedstawią oni scenę przekazania władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu przez Radę Regencyjną. Nie obędzie się też bez pieśni legionowych. Atrakcje czekają także na dzieci, będzie m.in. układanie niepodległościowych puzzli.

Konkursy powożenia i czempionaty

Na godz. 13.30 zaplanowane jest oficjalne otwarcie jubileuszowej parady, po którym będzie można zobaczyć kadryl w wykonaniu uczennic Szkółki Jeździeckiej Stadniny Koni LUNA. Tradycyjnie głównym punktem imprezy będą konkursy powożenia amatorskich zaprzęgów parokonnych i czempionaty hodowlane klaczy rasy śląskiej i zimnokrwistej.

Koncert i potańcówka

Wieczorem, o godz. 19, rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru: Damiana Holeckiego z zespołem. Imprezę zakończy zabawa taneczna, którą poprowadzi Alamba Band.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE