Reklama

Już dzisiaj czekamy na niezwykłych gości

Opublikowano:
Autor:

Już dzisiaj czekamy na niezwykłych gości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolędnicy Misyjni diecezji tarnowskiej ofiary zbierać będą od 26 grudnia. Dzieci odwiedzą domy mieszkańców między świętami a Nowym Rokiem. W ubiegłym roku w naszej diecezji kolędowało ok. 23 tys. dzieci, zebrały 2 miliony złotych.

W tym roku kolędnicy ofiary zbierać będą między innymi na powstające w Kazachstanie centrum wsparcia rodzin z dziećmi z zespołem Downa. To inicjatywa tarnowskich misjonarzy.

Ponadto kolędnicy będą kolejny raz wspierać funkcjonowanie szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej. Szpital posiada 50 łóżek dla chorych, blok operacyjny, salę porodową, aptekę i gabinet dentystyczny. Każdego roku konsultacje przechodzi około 3,5 tys. pacjentów, 60% pacjentów konsultowanych i hospitalizowanych stanowią dzieci do piątego roku życia. Do tej pory diecezja tarnowska przekazała na budowę, rozbudowę i prowadzenie szpitala 4 mln 160 tys. zł.

Misjonarze proszą także o pomoc w budowie szkół, kaplic, świetlic, studni. Jeden z ważniejszych projektów to dofinansowanie funkcjonowania szkoły im. św. Jana Chrzciciela dla dzieci głuchoniemych i z innymi niepełnosprawnościami w Bertoua w Kamerunie. Dotychczas diecezja tarnowska przekazała na budowę i funkcjonowanie szkoły ponad 2 mln 410 tys. zł.

Projekt papieski to w tym roku pomoc dla dzieci w Amazonii.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE