Reklama

Jest stanowisko Rady Miasta Mielca w sprawie inwestycji EMOPL-u

Opublikowano: 11 lutego 2021 07:59
Autor: SzB | Zdjęcie: UM

Przewodniczący Rady Miasta Bogdan BIeniek | foto UM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Rada Miasta Mielca obradowała na nadzwyczajnym spotkaniu w środę 10 lutego. Radni przyjęli swoje stanowisko, gdzie jednogłośnie sprzeciwiają się inwestycji firmy EMPOL, która planuje utworzenie sortowni odpadów na mieleckiej strefie ekonomicznej. W trakcie dyskusji padło wiele opinii. Swoje negatywne stanowisko przedstawili także szefowie miejskich osiedli.

Mieleccy radni stanowcza sprzeciwili się inwestycji firmy EMPOL z Małopolski, która planuje wybudować na terenie mieleckiej strefy ekonomicznej miejsce składowania i przeładunku odpadów. Na środowej sesji radni usłyszeli szczegóły dotyczące procesu wydania decyzji środowiskowej dla inwestora, który zbiera potrzebą dokumentację i zgody na budowę. 

CZYTAJ TAKŻE: Znamy wynagrodzenie rachmistrzów spisowych. Nabór przedłużony

Publikujemy treść uchwały radnych, która została poparta jednogłośnie (21 głosów)

W odniesieniu do planowanego przedsięwzięcia polegającego na „Przebudowie hali produkcyjno-magazynowej wraz z niezbędną infrastrukturą Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o. na terenie SSE Euro-Park Mielec w Mielcu przy ul. Wojska Polskiego 3”; mając na względzie dobro miasta i jego mieszkańców oraz kierując się troską o środowisko; Rada Miejska w Mielcu wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec lokalizacji w centrum Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park” Mielec hali magazynowo – przeładunkowej odpadów komunalnych.

Inwestycja polegająca na powstaniu stacji przeładunkowej odpadów komunalnych ma być zlokalizowana na terenie silnie zurbanizowanym, będącym jednocześnie miejscem pacy dla tysięcy ludzi, w bezpośrednim sąsiedztwie zakładów przemysłowych i zakładów produkujących żywność.

Charakterystyka zbieranych tam odpadów oraz ich magazynowanie i przeładunek, a także planowana ilość transportów dowożących odpady (ok. 71 sztuk/dobę) stanowić może istotne zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia mieszkańców naszego miasta, w tym szczególnie dla osób pracujących na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu.

Wobec powyższego zwracamy się z apelem do Prezydenta Miasta Mielca oraz do innych organów administracji publicznej aby podejmując decyzje i prowadząc działania w tej sprawie stosował się do powyższego Oświadczenia Rady Miejskiej,  a przede wszystkim do głosu społecznego sprzeciwu mieszkańców Miasta Mielca wobec przedmiotowej lokalizacji inwestycji.

 

 

"My niżej podpisani kategorycznie sprzeciwiamy się, aby na terenie strefy ekonomicznej taką inwestycję jak bazę przeładunkową odpadów. Uważamy, że Rada Miasta i Prezydent powinni nie dpuścić, do powstania takiej inwestycji. Taka inwestycja spowoduje drastyczny spadek atrakcyjności terenu, jaką jest strefa ekonomiczna. (..) Nie chcemy, żeby w mieście powstała problematyczna inwestycja" - piszą przewodniczący rad osiedli w Mielcu

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.