Reklama

Jest nowy komunikat w sprawie wody w gminie Przecław, także Mielca

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny - stan wody w Gminie Przecław poprawia się. Mamy już wyniki próbek wody pobranej 21 i 22 listopada. Informacja dotyczy mieszkańców korzystających z wodociągu w Tuszymie.

- Jak informuje SANEPID - stan wody stopniowo polepsza się! Z wody można korzystać po przegotowaniu (minimum 2 minuty) - czytamy w komunikacie. 

Służby SANEPIDU pracują nad całkowitym przywróceniem dobrej jakości wody. 

W Mielcu dotyczy to mieszkańców ul. Grabiowej i Kolejowej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu poinformował, że w kontrolnych badaniach jakości wody próbek pobranych w ramach nadzoru sanitarnego 21 listopada 2019 i w ramach kontroli wewnętrznej w dniu 22 listopada 2019 z wodociągu sieciowego Tuszyma, woda nadaje się do spożycia po przygotowaniu.

Należy ją gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schłodzenia pozostawić do ostudzenia. Przegotowania wymaga też woda do posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych i spłukiwania toalet.

W związku z poprawą jakości wody, MPGK sp. z o.o. nie będzie już dowozić wody beczkowozem, ale utrzymane zostanie dostarczanie wody konfekcjonowanej (w butelkach) dla nieruchomości na ul. Grabiowej i Kolejowej w Mielcu, jak do tej pory, o godzinie 18:00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE