Reklama

Jest konkurs na dyrektora szpitala w Mielcu. Długie procedury

Opublikowano:
Autor:

Jest konkurs na dyrektora szpitala w Mielcu. Długie procedury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieleckie starostwo ogłosiło konkurs na dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Po tym jak 30 kwietnia Józef Więcław przestał pełnić swoją funkcję, obowiązki dyrektora przejął jego dotychczasowy zastępca ds. ekonomicznych - Zbigniew Torbus. Po ponad trzech miesiącach ruszyły procedury wyboru nowego dyrektora.

19 czerwca na sesji rady powiatu poznaliśmy skład komisji, która dokona wyboru dyrektora placówki. Zasiadają w niej Józef Smaczny i Bogusław Peret - radni powiatowi, radca prawny starostwa Paweł Martyński, lekarz pracujący w szpitalu Janusz Zdziebło oraz Henryk Niedbała, który będzie reprezentował radę społeczną szpitala.

Zarząd powiatu oczekuje od przyszłych kandydatów na dyrektora szpitala pomysłów na stabilizację sytuacji finansowej placówki, a także pomysłów na rozwój organizacyjny. 

- Od kandydata będziemy oczekiwać przede wszystkim wykazania się pomysłami na poprowadzenie szpitala. Zależy nam na stabilizacji i dalszej poprawie finansowej szpitala. Chodzi też o pomysły na nową organizację czy też uruchomienie nowych usług medycznych. Czekamy na lepsze wykorzystanie zasobów szpitala. Nasz szpital jest na drugim stopniu referencji i może wykonywać skomplikowane procedury medyczne. Na razie ich nie wykonuje. To się musi zmienić - komentował w czerwcu starosta mielecki Stanisław Lonczak.

30 lipca komisja konkursowa wypracowała regulamin i ogłosiła konkurs, a 6 sierpnia ogłoszenie pojawiło się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej starostwa powiatowego w Mielcu.

Wymagane kwalifikacje kandydata, które musi spełniać:

  • posiadać wykształcenie wyższe
  • posiadać wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora
  • posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy
  • nie został prawomocnie skazany za przestępstwo popełnione umyślnie

Kandydaci w ramach rozmów indywidualnych prowadzonych przez komisję konkursową powinni przedstawić koncepcję zarządzania oraz strategię rozwoju mieleckiego szpitala

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdziesz >>>TUTAJ<<<

Komplet dokumentów należy złożyć do 10 września 2020 r do godz. 12.00 w sekretariacie Starosty Powiatu Mieleckiego.

Przewidywany termin rozpatrzenia zgłoszonych kandydatur to 6 października o godz 9.00, natomiast od godziny 10.30 w tym samym dniu rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.

Oznacza to, że od momentu zakończenia współpracy z dyrektorem Józefem Więcławem, do momentu wyboru nowego dyrektora minie ponad 5 miesięcy.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE