Reklama

Jest dofinansowanie na naprawę drogi w Zgórsku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Wadowice Górne

Jest dofinansowanie na naprawę drogi w Zgórsku - Zdjęcie główne

foto UG Wadowice Górne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Problem osuwiska w Zgórsku spędza sen z powiek mieszkańcom gmin Wadowice Górne i Radomyśl Wielki już od poprzedniego roku. Wtedy, ze względu na niebezpieczne osuwisko, zamknięta została droga powiatowa Zgórsko - Wadowice Górne. W tym tygodniu powiat mielecki uzyskał prawie dwa miliony złotych na wykonanie stabilizacji osuwiska.

Problem z osuwiskiem w Zgórsku istniał od 10 lat, ale dopiero w ostatnich 2 latach została przygotowana dokumentacja tj. karta osuwiska, projekt budowlany, opinia pozytywna Państwowego Instytutu Geologii w Krakowie, pozytywna opinia komisji przy Wojewodzie Podkarpackim, będąca podstawą do sporządzenia projektu stabilizacji osuwiska i wystąpienia przez Powiat Mielecki z wnioskiem o przyznanie dofinansowania do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 
Powiat Mielecki uzyskał pisemną informację od Wojewody podkarpackiego o przyznaniu środków finansowych w kwocie 1 843 000 zł przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na wykonanie stabilizacji osuwiska w Zgórsku.
 
9 marca otwarte zostały oferty na wykonanie stabilizacji osuwiska na drodze powiatowej w Zgórsku. Wpłynęło 6 ofert, a najniższa oferta wyniosła 2 135 080 zł. Termin wykonania prac to 150 dni od dnia podpisania umowy.
 
Starosta Powiatu Stanisław Lonczak przekazał, że jest spora szansa wykonanie stabilizacji osuwiska w Zgórsku w najbliższych miesiącach i przywrócenie ruchu drogowego na tym odcinku drogi powiatowej, która musiała być zamknięta ze względu na decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
 
Chcę podziękować serdecznie posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi, posłowi Fryderykowi Kapinosowi, Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewodzie Podkarpackiemu oraz dyrektorowi Wydziału Środowiska i Rolnictwa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie za życzliwość i wsparcie w pozyskaniu dofinansowania. To bardzo potrzebna inwestycja mieszkańcom i gospodarce”.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy