Reklama

Gmina Tuszów Narodowy w obronie papieża Jana Pawła II

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Tuszów Narodowy w obronie papieża Jana Pawła II - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka dni temu w telewizji TVN24 wyemitowany został dokument o papieżu Janie Pawle II, "Franciszkańska 3". Z dokumentu wynika, że Karol Wojtyła, jeszcze zanim został papieżem, wiedział o przestępstwach seksualnych księży. W czwartek Sejm przyjął uchwałę "w obronie dobrego imienia Jana Pawła II". Podobny apel wystosowały władze gminy Tuszów narodowy.

Na gminnej sesji w Tuszowie Narodowym, 23 lutego, radni gminni przegłosowali uchwałę o nadaniu Szkole Podstawowej w Czajkowej imienia Jana Pawła II.

Wobec nasilających się ataków na naszego umiłowanego świętego papieża Jana Pawła II pragnę podkreślić, że jesteśmy dumni ze społeczności Szkoły Podstawowej w Czajkowej, która pragnie nosić imię Jana Pawła II. Na wniosek tej społeczności Rada Gminy Tuszów Narodowy w lutym br. jednogłośnie podjęła stosowną uchwałę o nadaniu imienia - napisał w oświadczeniu wójt gminy Tuszów Narodowy, Andrzej Głaz.

Jak czytamy w piśmie, wójt podkreśla, że Jan Paweł II swoje życie poświęcił drugiemu człowiekowi. Dobrocią, modlitwą i miłością pomógł Polakom stać się wolnym narodem, a następnie przyczynił się do obalenia muru berlińskiego i likwidacji żelaznej kurtyny, dzielącej Europę na zachodnią i postsowiecką.

Nasze pokolenie pamięta te historyczne zmiany. Pamiętamy uniesienie narodu, miłość, jaką otaczano papieża, tłumy na spotkaniach z nim. Dziś, kiedy znów trwa wojna dobra ze złem, za naszą wschodnią granicą giną niewinne osoby, a Rosja Putina chce na tych ofiarach odbudować dawne imperium i swoją strefę wpływów, wzmogły się ataki na osobę Ojca Świętego Jana Pawła II. Niestety są w naszym kraju środowiska, które próbują wywołać, jeśli nie militarną, to cywilizacyjną wojnę w Polsce. Zadajmy sobie pytanie komu to ma służyć. Odpowiedź jest prosta. Uderza się w papieża chociażby zeznaniami donosiciela bezpieki – czy to jest wiarygodne zenanie? Środowiska, którym na tym zależy, tęsknią za czasami ubecji i chcą wyeliminować z życia zasady moralno-etyczne, na straży których zawsze stał Jan Paweł II. Wmawiają młodym, naiwnym jak to będzie dobrze. Ile jeszcze wyjdzie dokumentów sfingowanych przez te organy, które ciemiężyły nasz naród, mordowały inaczej myślących, pragnących wolności jednostki i narodu? Czyżbyśmy już zapomnieli zamach na jego osobę, bo był niewygodny dla tych, którzy nie chcieli dopuścić do demokratycznych przemian?

Wójt podkreśla też, że "dowodów na to, że Jan Paweł II podejmował walkę z niegodziwościami, także w Kościele, jest mnóstwo. To dzięki jego osobie Polska stała się krajem znanym na świecie, to on dał przykład życia, pokory, cierpienia, służby dla drugiego. W 2005 roku Polska płakała zjednoczona w bólu po jego śmierci. Dzisiaj te osoby, które może pod publikę, płakały i zachwycały się osobą Jana Pawła II, szkalują go i powielają wątpliwego pochodzenia materiały".

W obecnych czasach tak bardzo potrzebujemy osoby takiej jak Jan Paweł II. Brakuje nam jego autorytetu, charyzmy, siły. Jeżeli jako chrześcijanie nie staniemy w obronie pamięci naszego wielkiego rodaka, to kamienie za nas wołać będą, a naszym sumieniem na zawsze zawładnie znieczulica. Stajemy dziś w obronie naszego kochanego papieża, bo jak zdecydowana większość wiemy, że Janowi Pawłowi II zawdzięczamy jako naród wszystko. Nie dajmy się zwariować, pomóżmy pokonać falę zła, hejtu, nagonki i niszczenia najwyższego autorytetu w Polskim narodzie - apelują wójt  i pracownicy Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy