Tradycyjnie spotkanie jubilatów rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Radomyślu Wielkim. To właśnie w jej trakcie do świętujących par słowa skierował ks. Proboszcz Jerzy Bulsa. - W waszym wspólnym życiu były zapewne chwile trudne, ale umieliście z nich wyjść razem, a dziś nie wszystkim się to udaje. Jesteście przykładem na to, że dwa tysiące lat po Chrystusie przetrwał dogmat o nierozerwalności katolickiego małżeństwa –mówił.
Słów gratulacji nie szczędziła także kierownik radomyskiego urzędu stanu cywilnego, Joanna Maciejak. - Mija 50 lat od chwili, kiedy połączyliście swój los, złączeni uczuciem i wzajemną ufnością przyrzekliście sobie miłość, szacunek i przyjaźń. Państwa obecność tutaj dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom przysięgi małżeńskiej. Święto, które dziś obchodzicie, to dowód zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to wielki symbol mądrości życiowej, a dla młodszych pokoleń drogowskaz na szczęśliwe życie - przemawiała kierowniczka, a w gratulacjach dla zebranych wtórowali jej również inni urzędnicy, z burmistrzem Józefem Rybińskim na czele. - Nie sztuką jest pokochać drugiego człowieka, sztuką jest wytrwać w tej miłości. Jeśli zatem ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki – stwierdził na koniec swojego wystąpienia włodarz gminy.
Po przemówieniach przyszedł czas na uhonorowanie jubilatów medalami za długoletnie pożycie, przyznanymi przez prezydenta Polski. Trafi ły one do: Władysławy i Stanisława Burychów (Podborze), Janiny i Władysława Czepielów (Pień), Janiny i Stanisława Giżów (Dulcza Wielka), Emilii i Edwarda Jachymów (Zdziarzec ), Czesławy i Stanisława Jurczyków (Dulcza Wielka), Anny i Stanisława Kijów (Dulcza Mała), Ireny i Stanisława Kołaczów (Podborze), Genowefy i Mariana Krzystyniaków (Dąbrówka Wisłocka), Janiny i Władysława Siembabów (Dulcza Wielka), Marii i Stanisława Skrzypków (Ruda), Rozalii i Józefa Strzępków (Radomyśl Wielki), Zdzisławy i Bronisława Tabaków (Dulcza Mała), Józefy i Mieczysława Weryńskich (Podborze) oraz Władysławy i Stanisława Węglarzów (Ruda).