Jedenaście medali Masters dla Mielca

Jedenaście medali Masters dla Mielca - Zdjęcie główne

WiadomościDwaj byli pływacy Ikara Mielec z powodzeniem wystartowali na Letnich Mistrzostwach Polski Masters w pływaniu rozegranych w Warszawie i zdobyli 11 medali.

Bartosz Kowalik i Daniel Paduch przez wiele lat należeli do najlepszych zawodników Ikara, zdobywając medale i wysokie lokaty w mistrzostwach Polski w młodszych kategoriach wiekowych. Po zakończeniu karier sportowych nie zapomnieli jednak o szybkim pływaniu.

Daniel Paduch, pracując jako ratownik na mieleckim basenie, ma okazję zadbać o swoją formę. Można się było o tym przekonać w jego poprzednich startach na mistrzostwach pływackich weteranów Masters, z których przywoził wiele medali wygranych w swojej kategorii wiekowej. W tym roku namówił na start w "Mastersach" także swojego kolegę z mieleckiego klubu, Bartosza Kowalika, który mimo że wystartował jako debiutant niemal z marszu, to zdobył aż sześć medali. W wyścigu na 200 m stylem grzbietowym zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski. Znakomicie spisał się także w stylu klasycznym, w którym specjalizował się jako czynny zawodnik. Na dystansach 50 m, 100 m i 200 m zanotował trzykrotnie drugie miejsca i zdobył tytuły wicemistrza Polski, ustępując jedynie pływakowi z Warszawy. Do tego dorobku Bartek dołożył również srebrny medal na dystansie 200 m stylem zmiennym oraz dwa brązowe medale na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz 400 m stylem zmiennym.