Reklama

Jakie będą ceny paliw w sierpniu? Sprawdź prognozę

Opublikowano:
Autor:

Jakie będą ceny paliw w sierpniu? Sprawdź prognozę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najbliższy tydzień od 26 lipca do 2 sierpnia nie przyniesie niestety obniżki cen paliw. Za benzynę Pb98 zapłacimy 4,62-4,72zł/l, za Pb 95 4,32 -4,43 zł/l, olej napędowy ON 4,25-4,34 zł/l, autogaz LPG 1,97-2,08 zł/l. Tak prognozują eksperci e-petrol.pl. A co będzie się działo w kolejnych wakacyjnych tygodniach?

Przez ostatnie trzy  miesiące ropa naftowa podrożała o 35 proc. Aktualna cena ropy brent to 44 USD za baryłkę.  Negatywny wpływ na ceny  paliw w najbliższych tygodniach będzie miało zapewne ograniczenie wydobycia przez  Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC), które do tej pory wynosiło 10 mln baryłek dziennie, a od sierpnia ma zostać obniżone do 8 mln baryłek.   

Kolejne tygodnie przyniosą też zapewne zmiany w zachowaniach  sprzedawców paliw. W tej chwili sprzedawcy stosują bardzo niskie poziomy marż detalicznych celem pobudzenia popytu, który powoli rośnie.  Dalej nie będą jednak skłonni tracić przychodów.

To wszystko spowoduje wzrost cen paliw.

Wzrosty nie powinny być jednak duże, kilka groszy na litrze. Z wyliczeń BM Reflex wynika, że od początku lipca benzyna podrożała 11 gr/l,  diesel 7gr/l.  Jedyna pociecha to fakt, że zarówno za benzynę jak i olej wciąż płacimy ok. 80 gr/l mniej niż przed rokiem.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE