Reklama

Jak przeżyć wakacje?

Opublikowano:
Autor:

Jak przeżyć wakacje? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. To czas beztroski, radości i wyjazdów – bliższych lub dalszych. Jednak, abyśmy mogli miło wspominać nasz wypoczynek, musimy pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i naszych bliskich.

Często jednak nie wiemy, jak udzielić pierwszej pomocy przy nagłych wypadkach. Nawet tak „popularne” urazy jak złamania czy zwichnięcia powodują u nas napad paniki. Faktem jest, że wielu młodych i starszych ludzi, gdy zadamy pytanie „Jak postąpisz, gdyby ktoś obok ciebie będzie wymagał udzielenia pierwszej pomocy?”, wpada w konsternację. - Dlatego tak ważnym jest, żeby przed wakacjami pokazać mielczanom, że pierwsza pomoc wcale nie jest taka straszna – mówi Izabela Szumełda z Fundacji Klub Młodych Liderów.

Młodzi Liderzy postanowili zorganizować dla mielczan otwarty kurs pierwszej pomocy. Już w najbliższą niedzielę, 26 czerwca, na Rynku Starego Miasta w godzinach od 16 do 19 pojawią się stoiska z odpowiednim sprzętem. Ratownicy będą dzielić się niezbędną wiedzą z zakresu pierwszej pomocy. Każdy mieszkaniec naszego miasta będzie miał możliwość nauczenia się, jak należy pomóc poszkodowanej osobie w przypadku m.in. złamań, kontuzji, podtopień czy zadławień, zanim na miejscu pojawi się pomoc medyczna. 

Swoim doświadczeniem i wiedzą podczas kursu służyć nam będą grupa ratowników z firmy PASSIO z Rzeszowa. To ludzie, którzy do swoich zadań podchodzą z prawdziwą pasją, co czyni prowadzone przez nich szkolenia jeszcze bardziej atrakcyjnymi i jednocześnie odpowiada na potrzeby skutecznej i nowoczesnej edukacji.

- Dodatkowo mielczanie będą mieli okazję nauczyć się obsługi przenośnych defibrylatorów AED, które niedawno zakupił mielecki magistrat – dodaje Izabela Szumełda, koordynator wydarzenia. Defibrylatory AED pojawiają się na całym świecie w miejscach użyteczności publicznej, takich jak dworce, urzędy czy galerie handlowe. W naszym mieście defibrylatorów jest sześć, dzięki czemu Mielec stał się liderem w województwie pod względem ilości takiego sprzętu.

- Nasz kurs jest wydarzeniem unikalnym na skalę województwa, dlatego każdego mieszkańca Mielca zachęcamy do udziału w nim – dodają Młodzi Liderzy. Wiedza wyniesiona z takiego kursu 
w przyszłości może pomóc nam w ratowaniu czyjegoś życia, a na pewno sprawi, że podczas wakacji będziemy czuć się spokojnie i bezpiecznie!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE