Reklama

Jak poznać, że miało się już koronawirusa

Opublikowano:
Autor:

Jak poznać, że miało się już koronawirusa  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiele osób, szczególnie młodych przechodzi koronawirusa bezobjawowo. Jak się szacuje liczba bezobjawowych przypadków waha się na świecie między 50 a 70 proc. Jak rozpoznać, że mieliśmy już koronawirusa?

Jak wskazują lekarze może o tym świadczyć przede wszystkim przewlekłe zmęczenie (utrzymujące się przez parę tygodni) oraz zmiana tolerancji wysiłku czy pojawienie się duszności wysiłkowej.

Sygnałem ostrzegawczym może być nagły dyskomfort związany z oddychaniem, uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech, ból w klatce piersiowej podczas głębokich oddechów czy zwykła zadyszka.

Naukowcy z Scripps Translational Research Institute w Kalifornii zaobserwowali na zdjęciach rentgenowskich płuc części bezobjawowych pacjentów charakterystyczne zmętnienia, mogące świadczyć o procesie zapalnym.

Według prof. Aileen Marty, specjalistki chorób zakaźnych z Florida International University zmętnienie obrazu płuc występuje u 67 proc. zakażonych wirusem SARS-CoV-2, którzy nie wykazują symptomów choroby lub przechodzą ją łagodnie.

Wirus SARS-CoV-2 może atakować także  serce i układ krążenia.  Dlatego nagłe dolegliwości kardiologiczne, kołatanie serca, ból wieńcowy lub problemy z krążeniem żylnym mogą też świadczyć o przebytym bezobjawowo koronawirusem.

Inne objawy świadczące  o przebyciu tej choroby to  pojawienie się zmian skórnych np. zaczerwienienia lub zasinienia palców stóp, albo wysypka, która ustępuje samoistnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE