Reklama

Jak pomagać ze Szlachetną Paczką?

Opublikowano:
Autor:

Jak pomagać ze Szlachetną Paczką? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szlachetna Paczka co roku łączy tysiące osób w mądrym pomaganiu. Jak możesz zaangażować się w pomoc rodzinom z powiatu mieleckiego?

Przygotuj paczkę
Darczyńca paczki przygotowuje paczkę dla najbardziej potrzebujących: osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych i ludzi, których spotkało nieszczęście. Jego pomoc jest impulsem do zmiany życia dla tych, którzy teraz są zbyt słabi, by podnieść się z kolan. 19 listopada otwarta została baza z historiami rodzin. Od tego dnia na stronie szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę i zrobić dla niej paczkę. Finał Szlachetnej Paczki przypada na 10 - 11 grudnia. Wtedy darczyńcy dostarczają paczki do magazynów, a mieleccy wolontariusze rozwiozą je do rodzin.

Kup Indeks dla dziecka
Darczyńca Indeksowy funduje indeks dla wybranego dziecka, które teraz nie radzi sobie w szkole.  Staje się jego aniołem, który towarzyszy mu w najważniejszych momentach życia. Dzięki niemu dziecko uwierzy w siebie i nauczy się wygrywać i w szkole, i w życiu. Na stronie szlachetnapaczka.pl możesz wybrać dziecko, któremu pomożesz w nauce.

Jak jeszcze?
Są również inne sposoby pomagania. Możesz wesprzeć paczkę finansowo. Wystarczy, że na stronie internetowej Szlachetnej Paczki wybierzesz kwotę, o jaką chcesz wzbogacić paczkę. Ponadto w tym roku wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie Szlachetna Paczka zaprasza do zaangażowania się w działania społeczne przez udział w aukcji dzieł sztuki do 18 grudnia. Starannie wyselekcjonowane dzieła można obejrzeć na wystawie w Muzeum Narodowym, a następnie wylicytować je na aukcji. Dochód ze sprzedanych dzieł zostanie przeznaczony na Szlachetną Paczkę. Jak jeszcze pomagać? Kupując ubrania! Znani projektanci tworzą dla paczki unikalną kolekcję ubrań. Ich sprzedaż będzie prowadzona przez sklep internetowy SHOWROOM oraz przez sklep na stronie magazynu ELLE. 50% przychodu ze sprzedanych produktów trafi do Szlachetnej Paczki. 

Mielec dla Szlachetnej Paczki
Z inicjatywy Spółdzielczego Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu w I  Liceum im. Konarskiego młodzież – członkowie sekcji organizacyjnej i dekoratorskiej przy ogromnym wsparciu klasy I f i zaangażowaniu opiekunki samorządu uczniowskiego Marioli Maj wykonywała kartki świąteczne - podziękowania, które zostaną wręczone wszystkim darczyńcom i wolontariuszom na uroczystym spotkaniu wigilijnym wieńczącym tegoroczną akcję. Grupa 25 uczniów z wielkim zaangażowaniem i przejęciem podeszła do pracy. Chętnych nie brakowało. Z wcześniej przygotowanych materiałów powstało 100 pięknych, starannie wykonanych kartek. Już niebawem w domu kultury kolejne działania wchodzące w skład „Szlachetnej Paczki”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE