Reklama

Jacek Wiśniewski przedstawił swoich zastępców [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Jacek Wiśniewski przedstawił swoich zastępców [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski od dziś pracuje już w trzyosobowym składzie. Ma swoich dwóch zastępców. Jednym z nich jest Adrianna Miłoś, która do tej pory pracowała w Banku Spółdzielczym w Mielcu na stanowisku dyrektora oddziału. Kolejnym zastępcą prezydenta został Paweł Pazdan, który był wieloletnim dyrektorem Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Zgodnie z zapowiedzią prezydent Mielca przedstawił dziś swoich zastępców. Pierwszym wiceprezydentem Mielca został Paweł Pazdan, który będzie odpowiadał przede wszystkim za realizację miejskich inwestycji. Drugim wiceprezydentem mielca, który będzie zajmował się sprawami edukacji, kultury i sportu została Adrianna Miłoś.

- Pani Adrianna będzie moim drugim zastępcą. Chcę, żeby była odpowiedzialna za sprawy społeczne, za edukację i kulturę i sport w mieście. Natomiast Paweł Pazdan będzie moim pierwszym zastępca i będzie odpowiedzialny za infrastrukturę, drogi i miejskie inwestycje. W tym składzie będziemy pracować przez najbliższe pięć lat - komentuje prezydent Wiśniewski. 

Pierwsze wypowiedzi wiceprezydentów: 

ADRIANA MIŁOŚ - Mielczanka, urodzona 9 kwietnia 1976r. 


Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej filia w Rzeszowie. Tytuł magistra uzyskała w 2000r. W 2003r. ukończyła Studium Pedagogiczne na Politechnice Rzeszowskiej. Posiada również świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego z zakresu Organizacji i Marketingu w Instytucjach Finansowych i Ubezpieczeniowych. W 2008r. otrzymała zaświadczenie ukończenia Szkoły Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych w Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys w Krakowie. Posiada również certyfikat ukończenia szkolenia pt. "Menedżer Lider" organizowanego w 2011r. w ramach projektu "Podkarpacka Akademia Zarządzania" w Rzeszowie. W latach 2011-2012 uczestniczyła w kursie z zakresu projektowania i prowadzenia coachingu, organizowanym w ramach Instytutu Psychoedukacji  i Rozwoju Integralnego w Krakowie. W 2015r. uzyskała tytuł "The Practitioner Coach" uczestnicząc w projekcie współfinansowanym przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Noble Manhattan and IBD Business School. W 2017r. uzyskała zaświadczenie o ukończeniu kursu e-learningowego "Organizacja i zarządzanie domem - ośrodkiem kultury" zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. W tym samym roku ukończyła Szkołę Liderów Miasta Mielca.  


Od kilkunastu lat zawodowo związana jest z sektorem bankowym. Ostatnio pracowała na stanowisku Dyrektora Oddziału Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Mielcu. Na przestrzeni kilku lat była inicjatorką organizowanych w szkołach ponadgimnazjalnych w Mielcu i w Kolbuszowej, konkursów dla młodzieży z wiedzy o bankowości i finansach. Posiada również kilkuletnie doświadczenie trenerskie.    Jest autorką szkoleń, które prowadziła dla instytucji oświatowych, pomocy społecznej i dla biznesu. W latach 2013-2017 była koordynatorem działalności Mieleckiego Uniwersytetu Dziecięcego funkcjonującego w ramach Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. W latach 2017-2018 prowadziła zajęcia ze studentami Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu z zakresu wiedzy o finansach  i bankowości. W roku szkolnym 2017/2018 pracowała jako nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Bł. Romana Sitki w Mielcu. Aktualnie jest członkiem Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Bł. Romana Sitki                   w Mielcu - Ekonomik Mielec. Jest mamą dwóch synów Mikołaja i Jana. 

PAWEŁ PAZDAN - 49 lat, rodowity mielczanin. 

Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. S. Konarskiego w Mielcu. W latach 1987-1989 pracował w jednym z magazynów WSK „PZL-Mielec”. W 1991 r. ukończył (z wynikiem celującym) Medyczne Studium Zawodowe nr 7 w Krakowie i uzyskał tytuł dyplomowanego pracownika socjalnego. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i w 1998 r. uzyskał tytuł magistra socjologii. Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu organizacji pomocy społecznej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie; Studium Pedagogiczne na Politechnice Rzeszowskiej;  studia podyplomowe w Polskiej Akademii Nauk - Instytucie Nauk Prawnych w Warszawie w zakresie europejskiego prawa samorządowego: problematyka prawa europejskiego, stosunków międzynarodowych i prawnych zasad samorządu terytorialnego w Europie; a następnie na  Wydziale Ekonomicznym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie studia podyplomowe:  Zarządzanie w służbie zdrowia oraz studia podyplomowe: Wsparcie menedżerskie dla kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ponadto ukończył kilkadziesiąt kursów specjalistycznych związanych z problemami opieki społecznej i służby zdrowia, zarządzania kryzysowego, zagadnień ekonomicznych w tym finansów publicznych, przedsiębiorczości, zarządzania, zarządzania jakością, ochrony danych osobowych itd.   


W latach 1991-2000 pracował w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mielcu jako pracownik socjalny, st. pracownik socjalny i st. specjalista pracy socjalnej. Pełnił także funkcję członka Zespołu ds. Analiz. W latach 2000 – 2012 pracował jako dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Mielcu. W tym czasie był też szefem Grupy Opieki Zdrowotnej i Pomocy Socjalno-Bytowej w Powiatowym Zespole Reagowania Kryzysowego, sekretarzem Zespołu Opiniująco-Doradczego i zastępcą pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2001. Uczestniczył w reformowaniu służby zdrowia i rozbudowie Szpitala Powiatowego w Mielcu. Był współorganizatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Mielcu i jednym z inicjatorów powstania Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Mieleckiego, pracował jako ekspert Ministerstwa Zdrowia dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach Działania 12.2 Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia o znaczeniu ponadregionalnym,  a także Akredytowany Asesor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie POKL w Obszarach Integracja Społeczna i Adaptacyjność Pracowników i Przedsiębiorstw.  

W latach 2012 -2018 pełnił funkcję Dyrektora Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. W tym czasie prowadzone były w stacji szerokie zadania inwestycyjne, w tym budowa na bazie  pozyskanego od powiatu budynku pralni nowej siedziby, budowa wielkoobszarowej łączności radiowej, budowa podstacji w Padwi Narodowej, remont podstacji w Borowej, utworzenie Zintegrowanej Dyspozytorni Medycznej. W latach 2012 – 2018 zadania inwestycyjne na budynki, łączność, maszyny, urządzenia i aparaty, przyrządy i wyposażenie opiewały na kwotę około 11 mln zł. Po zakończeniu pracy w stacji pogotowia ratunkowego do końca listopada 2018 pracował jako Koordynator Inwestycji Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie, gdzie prowadził zadania inwestycyjne obejmujące budowę pięciopiętrowego budynku stanowiącego nowe skrzydło szpitala, budowę i modernizację SOR w tym układ dojazdu i wyjazdu, budowę przyłączy zewnętrznych, budowę kanalizacji deszczowej, wymianę dźwigu osobowego, modernizację i remont istniejących oddziałów itp. 

Jednocześnie angażuje się do różnych dziedzin działalności społecznej. Przez szereg lat grał w piłkę ręczną w SPR BRW „Stal” Mielec i przyczynił się do jej awansu do I ligi. W latach 1994-2000 był kuratorem społecznym w Sądzie Rejonowym w Mielcu, a w latach 2000-2003 pełnił funkcję ławnika w tymże Sądzie. Działa charytatywnie w stowarzyszeniach na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży oraz sportu. Ponadto jest członkiem Teatru Rozmaitości w Domu Kultury SCK w Mielcu. Żonaty, dwoje dzieci. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE