Reklama

Jacek Wiśniewski podsumował swoją kampanię

Opublikowano:
Autor:

Jacek Wiśniewski podsumował swoją kampanię - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do drugiej tury wyborów na urząd Prezydenta Mielca dostał się Jacek Wiśniewski. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu. Wiśniewski przygotował swoje podsumowanie działań kampanijnych.

Dwa miesiące temu zaproponowałem Państwu moją osobę jako Kandydata na urząd Prezydenta Mielca. Był to najbardziej intensywny etap w moim życiu. Moja kandydatura była określana jako zaskakująca, podobnie przedstawiała się tegoroczna kampania wyborcza. Podstawowymi celami jakie przed sobą postawiłem był kontakt z mieszkańcami i merytoryczny przekaz. Kolejnym krokiem było jak najczęstsze rozmowy z mieszkańcami Mielca. Odbyłem dziesiątki spotkań z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i ich przedstawicielami.

Brałem udział w wielu wydarzeniach mających miejsce na terenie miasta. Dzięki temu bardzo dobrze poznałem bolączki mielczan. Podczas kampanii miały miejsce wydarzenia, na które musiałem reagować doraźnie i niejednokrotnie wychodziło to poza moje wyobrażenie o debacie w jakiej chciałbym uczestniczyć. Państwa ocenie pozostawiam te działania. Najważniejsze dla mnie było spokojne i rzeczowe prezentowanie swoich pomysłów i argumentów. Kluczowym momentem była prezentacja programu 5na5. Zebrane zostało w nim po 5 priorytetów w każdym z 5 obszarów. Jest to program realny, możliwy do wykonania w nadchodzącej pięcioletniej kadencji. Pierwszym i najważniejszym dla mnie punktem jest Komunikacja z mieszkańcami.

Priorytety zawarte w tym punkcie to przywrócenie Miejskiego Budżetu Obywatelskiego, program współpracy międzypokoleniowej i budowania tożsamości z “Seniorem w miasto”. Kolejne punkty programu wynikają z tego pierwszego a są nimi Zdrowie i środowisko z priorytetem w postaci działań zmierzających do poprawy stanu powietrza w naszym mieście i regionie. Następnie Sport i rekreacja, w ramach którego znajduje się burzliwie dyskutowana i wzbudzająca coraz większe wątpliwości decyzja o budowie hali, w miejscu pochopnie wyburzonej Hangar Areny.


Ostatnie dwa obszary programowe to Kultura i edukacja oraz Nowoczesne zarządzanie miastem. Zawierające takie priorytety jak wieloetapowy plan dla zmian w obrębie Starego Miasta oraz szersze otwarcie się miasta na korzystanie z nowoczesnych technologii dla wspomagania zrównoważonego rozwoju. Ta kampania pokazuje, że jestem otwarty na nowe koncepcje i
propozycje. Program w trakcie rozmów ewoluował, rozwijał się. Tak właśnie wyobrażam sobie rolę Prezydenta - wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców, wspólne poszukiwanie rozwiązań i ich realizację. Jeśli powierzą mi Państwo pieczę nad naszym miastem, pierwszymi decyzjami jakie podejmę będzie odtworzenie zespołu zajmującego się Miejskim Budżetem Obywatelskim, ustalenie zasad powołania ciała doradczego w postaci Zespołu Aktywistów w tym Wodzireja Miejskiego. Wnikliwie zbadam sytuację i możliwe narzędzia w kontekście ograniczania zanieczyszczeń środowiska i budowy hali sportowej. Jednak przede wszystkim będę słuchał głosu mieszkańców.

Chcę się otaczać młodym zespołem pasjonatów i profesjonalistów. Na najbliższe 5 lat stawiam na dialog i współpracę. Już teraz dziękuję wszystkim zaangażowanym w rozwój Mielca. W niedzielę 04.11.2018 finalne rozstrzygnięcie. W 5 minut podejmiemy decyzję na najbliższe 5 lat. To Ty decydujesz czy chcesz mieć wpływ na Twoje miasto, czy oddasz to innym. Zaufaj i wybierz.

Jacek Wiśniewski
Kandydat na Prezydenta Mielca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE