Reklama

Interwencje Czytelników. Zamknięte szlabany i gigantyczne korki w mieście

Opublikowano:
Autor:

Interwencje Czytelników. Zamknięte szlabany  i gigantyczne korki w mieście - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Od trzech dni jadąc do pracy tuż przed godziną ósmą zastaję zamknięty szlaban kolejowy. Tworzą się gigantyczne korki, a ludzie nie mogą zdążyć do pracy, a dzieci do szkoły – poinformowała nas czytelniczka naszego portalu.

Jak przekazała nam czytelniczka taka sytuacja ma miejsce na  przejeździe przy hali targowej, a korki samochodów sięgają aż po ulicę Narutowicza. Podjęta przez czytelniczkę próba przejazdu w innym miejscu w pobliżu strefy, od strony Dębicy do Chorzelowa też nic nie dała.  

- W tamtym miejscu zamknięte szlabany też tworzą  potężne korki, a sznur samochodów sięga setek metrów. Przez uruchomione od początku września pociągi towarowe, które uparcie jeżdżą przed godziną ósmą, Mielec w godzinie rannego szczytu komunikacyjnego stał się totalnie zakorkowanym miastem.

Rozwiązania tego problemu jest prosta. Pociągi towarowe należy puszczać o 15-20 minut później, tak, żeby przejeżdżając przez Mielec były w nim po godzinie 8.00 czyli porannym szczycie komunikacyjnym. Liczymy też na szybką reakcję PKP na zaistniały problem.

Przypomnijmy, że PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuuje rewitalizację trasy Dębica -Mielec, a od 3 września na odcinku Kochanówka - Mielec pojawiły się pierwsze pociągi towarowe. Składy obsługują bocznicę Zakładów Chemicznych w Pustkowie.

Rozpoczęły się również prace na kolejnym 7-kilometrowym odcinku Kochanówka – Dębica. Jak się planuje pociągi osobowe powinny się pojawić na tej trasie w grudniu tego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE