Reklama

Ile osób może uczestniczyć w mszy św. na zewnątrz kościoła? Radna pyta, ministerstwo odpowiada

Opublikowano: pt, 1 maj 2020 16:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radna powiatowa, Maria Należna, poprosiła Ministerstwo Zdrowia o opinię w sprawie uczestnictwa we mszy św. na zewnątrz kościoła. Ministerstwo w odpowiedzi wystosowało pismo, w którym określa liczbę osób mogących znajdować się na zewnątrz budynku.

W trakcie sprawowania kultu, oprócz osób sprawujących kult w budynku ma znajdować się 1 uczestnik na 15m2 powierzchni tego budynku. Wskazana powierzchnia nie odnosi się do terenu wokół obiektu.

W konsekwencji liczba uczestników znajdujących się na zewnątrz budynku przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego nie została ograniczona. W takim przypadku należy jednak również dążyć do ograniczenia do minimum liczby osób kontaktujących się ze sobą, zachować dystans wynoszący co najmniej 2 metry, tak aby nie doprowadzić do sytuacji, w których może dochodzić do transmisji zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Zarówno osoby uczestniczące w nabożeństwie jak i pełniące służbę liturgiczną są obowiązane zakrywać usta i nos. W tym zakresie wyłączenie dotyczy tylko duchownego - napisał w piśmie Jakub Bydłoń, dyrektor Departamentu Dialogu Publicznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    Słuszne_pytanie

    Jak najbardziej słuszne pytanie bo wiele parafii się nad tym zastanawia. Tylko... odpowiedź trochu niejednoznaczna ! Najpierw z pisma wynika że z zachowaniem środków ostrożności można uczestniczyć we mszy świętej na zewnątrz kościoła, po czym ostatnie zdanie to wyklucza. Jak zatem poprawnie interpretować tą odpowiedź?

  • 2 lata temu | ocena +0 / -1

    Zenobiusz

    Czy ta pani radna nie ma nic innego do roboty.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -1

    Zenobiusz

    Czy ta radna powiatowa nie zapomniała czasami , że żyjemy jeszcze w państwie świeckim ? Dawniej pod kościołami stali czy raczej siedzieli tylko żebracy których wyparli już dawno katecheci goniący z tacami.