Reklama

Hydraulik i płytkarz pilnie potrzebni

Opublikowano:
Autor:

Hydraulik i płytkarz pilnie potrzebni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niewielka miejscowość Łysakówek. To tam mieszka bohaterka dwóch naszych artykułów z poprzednich wydań – Józefa Mrozik, która choć wygrała walkę z nowotworem mózgu, nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Znaleźli się jednak dobrzy ludzie, którzy chcą jej pomóc. Są pierwsze efekty.

Przypomnijmy. Po pokonaniu glejaka wielopostaciowego mieszkanka Łysakówka w 2013 roku straciła wzrok, chwilę później pracę. Starała się w rzeszowskim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o przyznanie renty. Kiedy widziała, pracowała jako sekretarka i w zakładzie na linii produkcyjnej. Teraz jest osobą całkowicie niezdolną do podjęcia zatrudnienia. Oddział rzeszowski odmówił jej przyznania renty. Dzięki interwencji rzeszowskiego oddziału TVP dowiedziała się, że ma szansę otrzymać rentę specjalną, ale o tym może zdecydować jedynie prezes ZUS. Pani Józefa złożyła wniosek i od lipca czeka na odpowiedź. Do dnia dzisiejszego Korso nie otrzymało odpowiedzi na pytania, czy są szanse, by niewidoma kobieta otrzymała wsparcie państwa.

Choć ZUS zwleka, to pani Józefa nie traci nadziei. Wie również, że może liczyć na pomoc ludzi dobrego serca. Dzięki artykułowi w naszej gazecie „Czy ZUS się zlituje?” odezwali się pierwsi sponsorzy, którzy zadeklarowali pokrycie kosztów wymiany dachu z eternitu. A to już bardzo dużo. Jak wiemy, azbest zaliczany jest do dziesięciu najgroźniejszych zanieczyszczeń na ziemi. Powietrze zanieczyszczone włóknami azbestu dostaje się do płuc, skąd już tych włókien nie da się usunąć. Ich szkodliwe działanie może się ujawnić nawet po wielu latach - nowotwory mogą rozwijać się 20–30, a nawet 50 lat od momentu narażenia organizmu na wdychanie włókien azbestu.

W akcję pomocy włączyła się Fundacja Fabryka Marzeń, z prezesem Andrzejem Załuckim na czele, która wyremontuje łazienkę i pokoje córek pani Józefy. - Przeprowadziliśmy już ponad 30 remontów jako fundacja i mogę z całą pewnością powiedzieć, że ten w Łysakówku będzie bardzo trudny do przeprowadzenia. Zakres prac jest ogromny. Tu nie wystarczy pomalować ścian pokoi i wyremontować łazienkę. Tu trzeba zrobić od początku dach, całe poddasze, ocieplić cały dom, zmienić system centralnego ogrzewania i oczywiście to, co było planowane od początku, czyli właśnie remont łazienki i dwóch pokoi – powiedział w czwartek, 15 września, przed kamerą TVP Rzeszów Andrzej Załucki. Choć pracy jest całe mnóstwo, nie obawia się, bo - jak zaznacza - atmosfera wśród wszystkich zaangażowanych osób jest tak ciepła, że już sam ten fakt napawa nadzieją, że wszystkie plany uda się zrealizować. 

Więcej w 38 numerze Korso

► Jeśli chcesz pomóc i włączyć się do wspólnych działań Fabryki Marzeń, Agrobazy, Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, TVP Rzeszów i Tygodnika Regionalnego Korso, skontaktuj się z Andrzejem Załuckim: [email protected], tel. 41 3347852, kom. 664 900 777 lub redaktor naczelną Korso, Moniką Świetlińską: [email protected], tel. 17 7884195.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE