Reklama

Historyczne gawędy Józefa Witka o Mielcu na antenie radia Leliwa

Opublikowano:
Autor:

Historyczne gawędy Józefa Witka  o Mielcu na antenie radia Leliwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejnym akcentem obchodów jubileuszu 550-lecia lokacji miasta Mielca będzie listopadowy cykl audycji radiowych pod wspólnym tytułem „Mielec, nasza mała ojczyzna”.

Audycje zostały przygotowane przez Józefa Witka, znanego kronikarza dziejów miasta Mielca, autora Encyklopedii Miasta Mielca, który w gawędziarskim tonie opowie o różnych ciekawostkach związanych z najważniejszymi wydarzeniami w dziejach Mielca, rozwiąże także kilka zagadek dotyczących lokalnej historii.
CZYTAJ TAKŻE: Od dziś urzędy zmieniają zasady pracy. Wyjaśniamy co to oznacza dla mieszkańców

Gawędy historyczne Józefa Witka  będą miały miejsce na  antenie radia Leliwa. W sumie  usłyszymy siedem radiowych audycji o różnej tematyce, dotyczącej zarówno dawnych dziejów Mielca jak: „Lokacja miasta”, „Ród Mieleckich (XV i XVI w.)”, „Ossolińscy, Morsztynowie i inni (XVII-XIX w.)”, a także dziejów bardziej współczesnych – „Mielec, I wojna światowa, odzyskanie niepodległości”, „Lotnictwo, COP (lata międzywojenne) i II wojna światowa”, „Mielec w latach 1944-1989” oraz „Czas odrodzonego samorządu terytorialnego (po 1990 r.)”

Zapraszamy do słuchania tych bardzo ciekawych audycji. Pierwsza z nich  została już  nadana w poniedziałek 2 listopada o godzinie 12.45. Ale przed nami jeszcze sześć  kolejnych  odcinków nadawanych o tej samej porze na antenie Leliwy w dniach: 4, 6, 9, 13, 16 i 18 listopada.

Pisząc o gawędach historycznych Józefa Witka na antenie radia Leliwa warto przypomnieć, że od kilkunastu lat jest on stałym współpracownikiem tygodnika „Korso”, a od kilku tygodni na łamach naszego  tygodnika szeroko opisuje dzieje  Mielca w kolejnych odcinkach cyklu poświęconego 550-leciu lokacji miasta Mielca.  Zapraszamy też do czytania tygodnika „Korso” i tekstów o  historii Mielcu Józefa Witka, szczególnie, że dotyczą one już współczesności i wydarzeń, które  zapewne wielu z nas są bliskie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE