Reklama

Hala prawie gotowa. Ale wciąż dużo pracy w "elektryku"

Opublikowano:
Autor:

Hala prawie gotowa. Ale wciąż dużo pracy w "elektryku" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 2,5 miliona złotych jest warta budowa nowej sali gimnastycznej i ogrodzenia przy "elektryku" - Zespole Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu.

Trwa przebudowa ogrodzenia, które  będzie wykonane z cegły klinkierowej i prętowych przęseł. Zastąpi ono stary, zniszczony już mur, na który wielokrotnie skarżyli się mieszkańcy mieleckiej starówki. Ogrodzenie zagrażało pieszym i ograniczało widoczność kierowcom wyjeżdżającym z ul. Warszawskiej.

 – Zmiany z pewnością zwiększą bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a także poprawią estetykę szkoły. Jej budynek zostanie wyeksponowany, a otoczenie stanie się bardziej otwarte – mówi starosta Zbigniew Tymuła. I dodaje, że koszt przebudowy ogrodzenia wyniesie ponad 154 tys. zł. Nowe ogrodzenie ma być gotowe do końca sierpnia.

Druga z inwestycji, przebudowa sali gimnastycznej,  zgodnie z umową  powinna zakończyć się w pierwszej połowie października. Prace, w ocenie starosty, postępują jednak zbyt wolno. Jak mówi, zmiany w środku sali są widoczne, natomiast z zewnątrz wciąż pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. - Cały budynek ma zostać obłożony cegłą, co z pewnością będzie zajęciem pochłaniającym wiele pracy i czasu – mówi starosta. Liczy jednak na to, że zadanie uda się zakończyć na czas lub z niewielkim poślizgiem. 

Przypomnijmy. Rozbudowa i przebudowa sali gimnastycznej współfinansowana jest z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE