Reklama

Grzegorz Ziomek wiceprezydentem Mielca? Rozmowy koalicyjne w radzie miasta trwają

Opublikowano:
Autor:

Grzegorz Ziomek wiceprezydentem Mielca? Rozmowy koalicyjne w radzie miasta trwają - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już 19 listopada inauguracja pracy nowej Rady Miasta Mielca i zaprzysiężenie nowego prezydenta, czyli Jacka Wiśniewskiego. W mieście trwają rozmowy koalicyjne. Kogo Jacek Wiśniewski powoła na swoich zastępców? Jedna z tez mówi, że wiceprezydentem zostanie Grzegorz Ziomek.

Dlaczego Grzegorz Ziomek? 

Jacek Wiśniewski musi zbudować dużą koalicję, żeby mieć władzę w radzie miasta. Obecnie w nowej radzie będzie pięciu radnych z Razem dla Ziemi Mieleckiej. Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło 10 radnych. Ruch Kukiz`15 dwóch radnych, a Nasz Mielec ma sześciu radnych. Razem dla Ziemi Mieleckiej zapewne swoje pierwsze kroki skieruje właśnie do radnych z Naszego Mielca i jeśli uda się przekonać jeszcze jednego radnego (np. z Kukiz`15), to stworzy  większość koalicyjną liczącą 12 radnych. Wtedy Stowarzyszenie Razem dla Ziemi Mieleckiej będzie sprawować władzę w radzie miasta i będzie mieć swojego prezydenta.

Naszym zdaniem prawdopodobnie Razem dla Ziemi Mieleckiej zaproponuje radnym z Kukiz'15 stanowisko wiceprezydenta. Wysoce prawdopodobne wydaje się kandydatura Grzegorza Ziomka, który w wyborach prezydenckich osiągnął dobry wynik i ostatecznie otrzymał mandat radnego. Gdyby Ziomek przyjął propozycję to będzie musiał zrzec się mandatu, a radnym zostanie kolejny z listy Kukiz'15, czyli Janusz Wrona - działacz społeczny z osiedla Mościska, który znany jest z swojej działalności na rzecz czystego powietrza w mieście. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE