Reklama

Grube miliony od urzędów pracy dla przedsiębiorców. Wciąż można wnioskować o wsparcie

Opublikowano:
Autor:

Grube miliony od  urzędów pracy dla przedsiębiorców. Wciąż można wnioskować o wsparcie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach rządowych „tarcz antykryzysowych” wojewódzki i powiatowe urzędy pracy woj. podkarpackiego wypłaciły do tej pory przedsiębiorcom kwotę 753 mln zł. Wśród wniosków składanych do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie najwięcej dotyczyło obniżenia czasu pracy, wśród składanych do powiatowych urzędów pracy mikropożyczki w wysokości 5 tys. zł.

 W  czerwcu  WUP w Rzeszowie wypłacił przedsiębiorcom ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych kwotę 108 mln zł (obejmowały one  dwie  formy wsparcia: obniżonego czasu pracy i przestoju ekonomicznego), które dotyczyły 1002 firm i  62,6 tys. pracowników.  Jeśli chodzi o wcześniejsze miesiące to w kwietniu WUP wypłacił 40 mln zł dla 353 firm i 20,7 tys. pracowników, a w maju 106 mln zł dla 923 firm i 62 tys. pracowników.

W sumie w okresie kwiecień -czerwiec  podkarpaccy przedsiębiorcy otrzymali od WUP - u kwotę 253 mln zł.
    

- W trakcie trzech miesięcy obowiązywania rządowej tarczy antykryzysowej podkarpaccy przedsiębiorcy w zdecydowanej większości ubiegali się o dofinansowania z powodu obniżonego wymiaru czasu pracy swoich pracowników. Może to oznaczać, że podkarpacka gospodarka mimo oznak spowolnienia w pierwszym okresie pandemii wraca na normalne tory. Wielu przedsiębiorców w trakcie pobierania dofinansowania rezygnowało z kolejnych transz, gdyż ich przedsiębiorstwa pozyskały zamówienia, co wiązało się z koniecznością zaangażowania pracowników w pełnym wymiarze – stwierdził  Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

WUP wciąż przyjmuje wnioski o  wsparcie za czerwiec, lipiec, sierpień.  Od końca czerwca,  po wprowadzeniu  tarczy antykryzysowej 4.0. doszły  ułatwienia w  ich składaniu.   W stosunku do wcześniejszych nie ma wymogu obniżania wymiaru czasu pracy ani zawierania porozumień z załogą. Jednocześnie wciąż istnieje  możliwość ubiegania się o   wsparcie na dotychczasowych zasadach.

 - Wydział Funduszy Gwarantowanych  Świadczeń Pracowniczych, które zajmuje się  wnioskami od przedsiębiorców pracuje aktualnie w potrojonej obsadzie, a średni czas rozpatrywania wniosku nie przekracza kilku dni – zapewnił dyrektor Czop.

Oprócz Wojewódzkiego Urzędu Pracy wsparciem dla przedsiębiorców w ramach „tarcz antykryzysowych” zajmują się też powiatowe urzędy pracy. Do wszystkich PUP-ów w Podkarpaciu w okresie kwiecień- czerwiec  przedsiębiorcy złożyli ponad 107 tys. wniosków, z których znaczna  część, bo ponad 80 tys. dotyczyła mikropożyczki w wysokości 5 tys. zł.   Do tej pory na mikropożyczki PUP-y wypłaciły w sumie kwotę 376 mln zł dla  75 tys. przedsiębiorców. Na inne formy wsparcia, w tym dofinansowanie do części kosztów wynagrodzeń pracowników wypłacono kwotę 124 mln zł.

Najwięcej wypłaciły powiatowe urzędy pracy w  Rzeszowie, Krośnie, Dębicy, Mielcu, Przemyślu, Jarosławiu, Jaśle.
    
W sumie PUP-y wypłaciły do tej pory przedsiębiorcom 500 mln zł, WUP Rzeszów 253 mln czyli łączne wsparcie dla przedsiębiorców ze strony urzędów pracy i rządowych „tarcz antykryzysowych” to 753 mln zł.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE