Reklama

Gminny przegląd dróg

Opublikowano:
Autor:

Gminny przegląd dróg - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku na wiosnę do naszej redakcji zgłaszają się czytelnicy z prośbą o apel do urzędów gmin, aby po zimie dokonały remontów dróg i znaków drogowych. Idąc tym tropem, dziennikarze Korso objechali drogi gmin Czermin i Borowa.

Generalny stan dróg w gminie Czermin jest dobry. Oczywiście warunki atmosferyczne panujące zimą dokonały pewnych uszkodzeń, zwłaszcza na drogach tłuczniowych, ale są to raczej drobne ubytki. Niektóre drogi tłuczniowe gmina ma zamiar pokryć asfaltem.

- W marcu robimy coroczny przegląd wszystkich dróg. Jeżeli są jakieś uszkodzenia, to ogłaszamy zapytanie ofertowe i na przełomie kwietnia i maja wybrany wykonawca remontuje te drogi – przekazuje nam wójt gminy Czermin Leon Getinger. - A jeśli chodzi o znaki drogowe, to nasz pracownik  jeździ na bieżąco po drogach i jeżeli zobaczy uszkodzony znak, od razu o tym informuje. Naprawa wykonywana jest niemal od ręki.

Jak przekazał nam nasz rozmówca, urzędnicy postawili sporo znaków drogowych, aby zwiększyć bezpieczeństwo, a wszelkie usterki będą na bieżąco usuwane.

- Prace remontowe na drogach zaczynamy na wiosnę, w tej chwili jesteśmy już po przetargu na wykonanie dróg asfaltowych. W planach mamy wykonanie 18 odcinków dróg dojazdowych do domów - informuje nas wójt. Główne drogi są już w gminie zrobione i od 3 lat budowane są drogi dojazdowe. - To są krótkie odcinki, ale ważne dla ludzi. Jak zrobimy nawierzchnie asfaltowe, to koszty utrzymania się zmniejszą, gdyż nie trzeba będzie co roku nawozić kamienia – dodaje nasz rozmówca. Na drogi asfaltowe wydanych zostanie 439 tysięcy złotych. Remont wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mielca.

W przyszłym tygodniu zostaną wymienione 2 zadaszenia przystankowe w Czerminie. Z inwestycji poprawiających bezpieczeństwo gmina wspólnie ze starostwem będzie realizować budowę chodników w Trzcianie, Czerminie i Szafranowie. - Przygotowaliśmy na ten cel odpowiednie pieniądze w budżecie. A przy okazji budowy chodników w Szafranowie, wyremontujemy tam około 400 metrów drogi asfaltowej, aby spływ wód w tym miejscu był prawidłowy – mówi włodarz gminy. W sumie pomoc finansowa dla powiatu w realizacji tej inwestycji wyniesie około 230 tysięcy złotych.

Gmina projektuje również odcinek chodnika w Czerminie, wzdłuż stadionu. Obecnie jest tam wąska droga, a ruch jest na niej dość duży. W planach są także remonty dróg dojazdowych do pól.
Borowa

Na terenie gminy Borowa zima również dokonała drobnych uszkodzeń dróg i poboczy. Pobocza zniszczone przez samochody ciężarowe to niedogodność zwłaszcza dla pieszych, gdyż w miejscach, gdzie nie ma chodnika, trudno się po nich poruszać.

- Gmina Borowa jak co roku na wiosnę robi przegląd swoich dróg gminnych, z tego przeglądu sporządzany jest protokół. Przegląd polega na tym, że jedziemy z osobami, które są za to odpowiedzialne, spisujemy uszkodzenia i w miarę możliwości je likwidujemy  – przekazuje nam wójt Władysław Błażejowski. - Przegląd prowadzimy też na drogach powiatowych i wojewódzkich. Jeżeli wymagają naprawy, to informujemy o tym właścicieli.

Jak się dowiadujemy, przegląd dróg odbędzie się początkiem wiosny, więc mieszkańcy wkrótce doczekają się remontów drogowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE