Reklama

Gmina Tuszów Narodowy. W trosce o seniorów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Tuszów Narodowy. W trosce o seniorów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Tuszów Narodowy podpisano umowę na realizację kolejnego, trzeciego już, etapu projektu „Słoneczna jesień życia” na 2023 rok.

 Dzięki temu grupa 30 seniorów z terenu całej gminy ma zapewniony pobyt w Dziennym Domu Pomocy w Dębiakach. Dofinansowanie na najbliższe 12 miesięcy to kwota ponad 950 tys. zł.

- Dla mnie jako wójta, opieka nad seniorami jest jednym z najważniejszych priorytetów, dlatego od 2018 roku realizujemy projekt „Słoneczna jesień życia”, który umożliwia świadczenie wielu usług dla seniorów. Cieszy fakt, że ci, którzy znajdują się w jesieni swojego życia, nie są zapomniani i mają możliwość korzystania z pomocy gminy – zaznacza wójt Andrzej Głaz.

W miejscowości Dębiaki funkcjonuje Dzienny Dom Pomocy w Dębiakach, w którym może przebywać 30 osób. Rekrutację do DDP w Dębiakach przeprowadza Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuszowie Narodowym, który na realizację zadania otrzymał dofinansowanie w ramach projektu "Słoneczna jesień życia".

Osoby tam przebywające będą dowożone i maja zapewnione posiłki, tj. śniadanie oraz obiad.

Będą mogły w obiekcie korzystać z zabiegów fizjoterapii i rehabilitacji oraz wypoczynku w pokoju ze ścianą solną. Są dla nich przewidziane różne zajęcia warsztatowe, kącik czytelniczy, zajęcia prowadzone przez animatora kultury. Będą mogli korzystać z fotelu do masażu, urządzeń do ćwiczeń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy