Reklama

Centrum Sportowe w Tuszowie Narodowym. Wiemy, kiedy będzie gotowe

Opublikowano:
Autor:

Centrum Sportowe w Tuszowie Narodowym. Wiemy, kiedy będzie gotowe - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej 22 lipca 2022 poinformowano o budowie nowego kompleksu sportowego, który będzie służyć zarówno mieszkańcom jak i piłkarzom mieleckiej Stali. Jednak, pod koniec roku okazało się, że wykonawca opuścił plac budowy. W styczniu 2023 roku Gmina Tuszów Narodowy podpisała umowę z Ministerstwem Sportu na kontynuownie budowy centrum sportowego.

 

W Tuszowie powstanie kompleks sportowy

Przypomnijmy: Pierwszy etap inwestycji obejmował budowę pełnowymiarowego boiska z podgrzewaną murawą, remont istniejącego wraz z wykonaniem drenażu i budowę budynków sanitarno-szatniowych. W kolejnych etapach powstać ma m.in. pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz infrastruktura sportowo-rekreacyjna jak korty tenisowe czy boiska typu orlik. Pomysłodawcą projektu był Tomasz Poręba.
– Z przyjemnością informujemy, że kompleks sportowy, o którym myśleliśmy od dawna, powstanie w Tuszowie Narodowym. Będzie to nowoczesny obiekt składający się z pełnowymiarowych boisk piłkarskich z nawierzchnią sztuczną i naturalną, w tym jedno z podgrzewaną murawą. Dodatkowo przewidujemy powstanie boisk typu orlik, kortów tenisowych i infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania obiektu: jak parkingi, szatnie czy budynki sanitarne – powiedział europoseł. – Nie informowaliśmy wcześniej o naszych planach, gdyż takie projekty lubią ciszę – wyjaśnia europoseł Poręba. 
Jak poinformował europoseł Tomasz Poręba, po wielu miesiącach starań udało się uzyskać dofinansowanie z ministerstwa sportu w ramach projektu „Sportowa Polska”. Będzie ono i przeznaczone na realizację pierwszego etapu inwestycji.

– Ogromnie się cieszę z uzyskanego dofinansowania na obiekty sportowe w Tuszowie Narodowym. Jest to wielki sukces. Pragnę dodać że poza wspomnianą przez Europosła inwestycją, uzyskaliśmy również środki na rozbudowę istniejącego orlika przy szkole w Tuszowie i rozbudowę obiektów sportowych w Ławnicy. Ta infrastruktura sportowa będzie służyć mieszkańcom naszej Gminy – powiedział Wójt Andrzej Głaz.

Nowoczesny kompleks sportowy ma służyć jako baza treningowa dla ekstraklasowej Stali Mielec. Odpowiednia infrastruktura jest niezbędna do skutecznego przygotowania, szczególnie w okresie zimowym. Do tej pory w Mielcu nie było boiska treningowego z podgrzewaną płytą, co przekładało się na jakość zimowych przygotowań.

– To dla nas bardzo ważne wydarzenie – mówi prezes FKS Stali Mielec, Jacek Klimek. – Ta inwestycja wprowadzi nas do absolutnego topu, jeśli chodzi o infrastrukturę nie tylko w PKO BP Ekstraklasie, ale również w całej Polsce. To tu trenować będzie nasza pierwsza drużyna, ale i młodzież z cały czas rozwijającej się klubowej akademii. To niepowtarzalna okazja nie tylko dla Mielca i Tuszowa Narodowego, ale i dla całego regionu, który żyje i oddycha piłką nożną. Wszystko dopełnia fantastyczna lokalizacja boisk, w bliskiej odległości od Mielca i bardzo dobrą drogą dojazdową. Z tego miejsca chciałbym podziękować całej Gminie Tuszów Narodowy, Panu Wójtowi Andrzejowi Głazowi, dzięki któremu nasze plany już wkrótce zmienią się w rzeczywistość. Dziękuję również naszemu patronowi, Panu Europosłowi Tomaszowi Porębie, bez którego nie byłoby nas tutaj ogłaszających tą znakomitą nowinę. – zakończył prezes FKS Stali Mielec.

Wykonawca opuścił teren budowy

W połowie listoopada 2022 roku UG w Tuszowie Narodowym wydał komunikat:

- W związku z opuszczeniem placu budowy przez wykonawcę tj. firmę ANMED sp. z o.o. z/s w Dzierżysławiu, mającą za zadanie wykonanie dwóch  boisk sportowych w Tuszowie Narodowym, w tym jedno  z podgrzewana murawą, wraz z infrastrukturą towarzyszącą została rozwiązana umowa na ich wykonanie – oświadczył Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym - Wykonawca przerwał roboty i tym samym porzucił plac budowy doprowadzając do faktycznego zerwania umowy z  początkiem października 2022 roku. Nadmieniamy, że Gmina nie ma wpływu na rzetelność  firmy wybieranej w drodze procedury przetargowej -czytamy w komunikacie.

Bedzie kontynuacja budowy Centrum Sportowego

W styczniu 2023 roku Gmina Tuszów Narodowy podpisała umowę z Ministerstwem Sportu na 2 779 200 zł dotacji celem kontynuowania budowy kompleksu sportowego przy obwodnicy w Tuszowie Narodowym w ramach II etapu prac. Realizacja zadania ma zostać zakończona w 2024 roku.
-Mam nadzieję że jeszcze w I połowie 2023 roku zakończymy I etap budowy, który z niezależnych od gminy okoliczności przesunął się i przystąpimy do II etapu. W ten sposób powstanie piękny funkcjonalny kompleks sportowy z zapleczem boisk, kortem tenisowym i skateparkiem. To realizacja rozpoczętej w 2022 roku inicjatywy z udziałem europosła Tomasza Poręby, przyjaciela tuszowskiej gminy, wspieranej przez Ministerstwo Sportu w ramach programu „Sportowa Polska” - zaznacza Andrzej Głaz, wójt gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy