Reklama

GMINA TUSZÓW NARODOWY: Pomimo epidemii komisja odwiedzi mieszkańców

Opublikowano: pt, 8 maj 2020 11:35
Autor:

GMINA TUSZÓW NARODOWY: Pomimo epidemii komisja odwiedzi mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z odbiorami końcowymi instalacji fotowoltaicznych tuszowska gmina publikuje procedurę postępowania obowiązującą przy odbiorach w czasie epidemii. Komisja odwiedzi poszczególne posesje, ale z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Gmina zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i zminimalizowanie kontaktu z członkami komisji. Wszelkie pytania dotyczące instalacji (do Wykonawcy, Inspektora nadzoru) należy przekazywać telefonicznie za pośrednictwem Urzędu Gminy pod nr. tel. 17 774 37 35.

Procedura postępowania obowiązująca przy odbiorach:

Mieszkańcy są informowani telefonicznie, z wyprzedzeniem o planowanym odbiorze oraz bezpośrednio po przyjeździe komisji, sprzed posesji.

Mieszkaniec wyrażając zgodę na odbiór instalacji PV, jednocześnie oświadcza, że:


a) Nie miał kontaktu w ciągu ostatnich 14 dni z osobą, która powróciła z za granic kraju.
b) Nie miał kontaktu w ciągu ostatnich 14 dni z osobą poddaną kwarantannie.
c) Nikt z domowników nie jest objęty kwarantanną.
d) Nikt z domowników nie wykazuje objawów zbieżnych z chorobą COVID-19, tj. np. podwyższona temperatura ciała, kaszel, bóle mięśni, zmęczenie, spłycony oddech.
e) Nie podejrzewa kontaktu z osobą zarażoną Koronawirusem w ciągu ostatnich 14 dni.

Jednocześnie zobowiązuje się, że w razie pojawienia się jakichkolwiek podejrzeń choroby lub gorszego samopoczucia zobowiązuje się do jak najpilniejszego poinformowania o tym fakcie Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym.

Członkowie komisji oświadczają, że nie wykazują na dzień odbioru, żadnych wyżej wymienionych objawów zwiastujących zły stan zdrowia i nie posiadali kontaktu z osobami zarażonymi. Jednocześnie, w przypadku złego samopoczucia, któregoś z członków komisji, Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym, niezwłocznie powiadomi o tym mieszkańca.

Członkowie komisji korzystają ze środków ochrony, w tym jednorazowych rękawiczek, maseczek oraz środka dezynfekcyjnego.

Przegląd instalacji odbywa się w rękawiczkach jednorazowych, które są każdorazowo zmieniane po zakończeniu odbioru w każdym obiekcie i wrzucane do zamkniętego pojemnika.

Mieszkaniec, przy zachowaniu odległości 2 m od członka komisji, wskazuje pomieszczenie, w którym znajduje się falownik. Zaleca się, aby drzwi do pomieszczenia były otwarte.

Do pomieszczenia, gdzie znajduje się falownik wchodzi tylko inspektor nadzoru oddelegowany przez gminę, który kontroluje sposób montażu i działanie instalacji. Wszelkie uwagi przekazuje ustnie mieszkańcowi, wykonawcy oraz przedstawicielowi Urzędu Gminy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.