Reklama

Gmina Mielec. Problemy z dostępem do wody. Jest komentarz wójta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Z. Wicherski

Gmina Mielec. Problemy z dostępem do wody. Jest komentarz wójta  - Zdjęcie główne

mieszkańcy gminy korzystali z beczkowozów | foto Z. Wicherski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzędzianowice, Wola Mielecka, Podleszany, Rydzów, Książnice, Boża Wola i Goleszów - w tych miejscowościach od kilku dni są problemy z dostępem do wody. Jak informują władze gminy prowadzony jest remont stacji uzdatniania wody w Rzędzianowicach. Dlatego mieszkańcy mogą odczuć chwilową przerwę w dostępie do wody. W niektórych miejscowościach trzeba było dowozić wodę beczkowozem.

Sytuacja wywowała burze komentarzy mieszkańców gminy. Chodzi o grupę nawet kilku tysięcy osób, które miały ograniczony dostęp do wody. Do sytuacji postanowił odnieść się wójt Józef Piątek. 

 

- W związku z ograniczeniami dostaw wody dla miejscowości Rzędzianowice, Wola Mielecka, Podleszany, Rydzów, Książnice, Boża Wola,  Goleszów ze Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Rzędzianowicach po raz kolejny zwracam się z apelem o cierpliwość, wyrozumiałość i oszczędne korzystanie z wody.  Od stycznia bieżącego roku prowadzona jest modernizacja SUW Rzędzianowice, która docelowo ma zwiększyć wydajność stacji z 60 do 90m3/h. Od tego czasu działa stacja tymczasowa, która uzdatnia wodę dla mieszkańców.  Obecnie prowadzone prace na SUW dobiegają końca. Jest gotowy nowy układ technologiczny, który ma usprawnić cały proces uzdatniania wody w tym poprawę jej jakości a co najważniejsze zwiększy się wydajność stacji. Aby to zafunkcjonowało musi przejść próby, testy, które obecnie się odbywają. Niestety tak się złożyło, że w ostatnich dniach nastąpił drastyczny skok temperatury (susza) co spowodowało dwukrotne zapotrzebowanie na wodę i niestety stacja tymczasowa tego nie zagwarantuje. Trudno także w komunikatach GZGK sprecyzować godziny braku wody bo rozbiór jest dynamiczny a niski poziom wody w zbiornikach automatycznie powoduje wyłącznie się pomp. Dlatego robimy wszystko, aby jak najszybciej nowy układ technologiczny uzyskał jakościowe parametry wody i nowa stacja zaczęła w pełni funkcjonować. 

Pragnę nadmienić, że stacja, która od lat nie była modernizowana zaopatruje w wodę pitną 7 miejscowości a rok w rok przybywa nowych  gospodarstw i drastycznie wzrasta zapotrzebowanie na dodatkowe ilości wody. Dlatego też pilnie dokonujemy modernizacji SUW, aby móc ciągle i bezpiecznie dostarczać ludziom wodę. Jednocześnie przypominam, że tego trudnego zadania nie podejmowały poprzednie władze Gminy Mielec, które dziś z taką łatwością krytykują publicznie nasze działania. 

Dlatego jeszcze raz proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, oraz powściągliwość od zbędnych komentarzy w związku z zaistniałą sytuacją ograniczeń wody. Liczymy na to, że w najbliższych dniach wszystko wróci do normy i przez najbliższe lata nie będzie problemu z ciągłością dostaw wody. 

- pisze w swoim oświadczeniu wójt Józef Piątek

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy