Reklama

"Gmina jest w budowie". Wójt gminy Tuszów Narodowy podsumowuje rok

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"Gmina jest w budowie". Wójt gminy Tuszów Narodowy podsumowuje rok - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniec roku to czas podsumowań, analiz, bilansów. Poprosiliśmy wójta gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza o to, by opowiedział, co udało się zrobić w mijającym roku oraz jakie ma plany i marzenia na przyszły.

"- Nowy Rok to czas, w którym dokonujemy podsumowania i oceny mijających ostatnich 12 miesięcy. Zadajemy sobie pytanie, czy dobrze wykorzystaliśmy dany nam czas.  Jako samorządowcy podsumowujemy naszą pracę i jej efekty biorąc pod uwagę  realizowane zadania, na które zabiegaliśmy o środki finansowe z programów krajowych i unijnych. Znaczące kwoty w ramach polskiego ładu zasiliły nasz budżet, co umożliwiło wykonanie licznych i bardzo kosztownych inwestycji. 

Można powiedzieć, że 2022 rok był rokiem, w którym określiliśmy, że gmina jest w budowie. Należy wymienić, chociażby budowę czterech mostów, nowe odcinki dróg, chodników, oświetleń ulicznych, infrastruktura sportowa, place zabaw, kanalizacja w Ławnicy, nowe odcinki sieci wodociągowej, rewitalizacja centrum Tuszowa Narodowego.

Do tego dochodzą projekty na kolejne lata mające na celu uzbrojenie Strefy Tuszów, wykonanie własnej oczyszczalni  ścieków, kontynuację funkcjonowania DDP dla seniorów  w Dębiakach, budowa nowych odcinki kanalizacji i wodociągów.

Z myślą o mieszkańcach podjęliśmy się sprzedaży węgla w cenach preferencyjnych w wybranych składach tj. Botar Chorzelów i Transhandrol Padew Narodowa.

Dzieci z terenu gminy mogą uczęszczać do trzech przedszkoli samorządowych, podjęliśmy starania poprzedzone opracowaniem projektu na rozbudowę domu kultury, aby wzbogacić ofertę usług kulturalnych dla naszych mieszkańców. Wciąż działamy, aby powstało piękne centrum sportowe przy Strefie Tuszów.

Podsumowując rok, zwracamy też uwagę na sytuacje za naszą wschodnią granicą gdzie trudno nie wspomnieć o nowych zagrożeniach, mających wpływ na suwerenność Rzeczypospolitej. Agresja Rosji na demokratyczne państwo Ukrainę odbiła się na sytuacji społeczno-gospodarczej w Europie, a szczególnie w naszym kraju. Obserwujemy nieludzkie postępowanie Rosji wobec naszego sąsiada, na naszych oczach dokonuje się ludobójstwo, a giną niewinne dzieci osoby starsze, niepełnosprawne, niszczone są szpitale, szkoły, domy, niejednokrotnie dorobek życia całych rodzin.

Polska szczególnie angażuje się w pomoc dla Ukrainy i mobilizuje pozostałe kraje. Prezydent Lech Kaczyński w Gruzji w 2008 roku przestrzegał przed rosyjskim imperializmem. To zaczyna się spełniać. Zdajemy sobie sprawę, że Ukraina walczy o nie tylko o swoją wolność, ale też o  naszą. Ich upadek grozi przesunięciem armii Putina do granic Polski.

Dlatego apeluje, bądźmy solidarni z Ukrainą, wspierajmy ją w ich walce  o zwycięstwo i przetrwanie. M.in. służą  temu nasze zbiórki i przekazywanie darów dla ludności cywilnej, która znalazł się na granicy wyczerpania bez dachu nad głową pozbawiona prądu, gazu, żywności.  Przed dwoma tysiącami lat  Maryja  szukała schronienia by porodzić Boże Dziecię. Drzwi domów zostały przed nią zamknięte. My dzisiaj otwórzmy się na potrzebujących i okażmy po raz kolejny serce." - podsumowuje rok Andrzej Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy