Reklama

Gmina Czermin nie otwiera swoich przedszkoli

Opublikowano: czw, 7 maj 2020 22:21
Autor:

Gmina Czermin nie otwiera swoich przedszkoli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedszkola w gminie Czermin nie zostały uruchomione. Tak zdecydowali uczestnicy Gminnego Sztabu Zarządzania Kryzysowego. Przerwa w funkcjonowaniu tych placówek spowodowana koronawirusem, potrwa przynajmniej do 24 maja.

W związku z ustaleniami podjętymi 5 maja na posiedzeniu Gminnego Sztabu Zarządzania Kryzysowego w Czerminie i wydanym zarządzeniem wójta oddziały przedszkolne funkcjonujące na terenie gminy nie zostaną uruchomione 6 maja.

Głównym powodem jest brak możliwości spełnienia warunków technicznych oraz sanitarnych zgodnych z wytycznymi wydanymi przez Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

- O ile nasi opiekunowie są w gotowości do podjęcia pracy to aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno dzieciom jak i kadrze sprawującej nad nimi opiekę zdecydowano o wstrzymaniu uruchomienia oddziałów przedszkolnych do 24 maja 2020 roku, dodatkowym powodem jest również znikome zainteresowanie rodziców - informuje Sławomir Sidur, wójt gminy Czermin. 


- Sytuacja jest na bieżąco monitorowana, jeśli ulegną złagodzeniu wymogi jakie musimy spełnić aby bezpiecznie opiekować się dziećmi, oraz poprawi się sytuacja epidemiologiczna będziemy rozważać uruchomienie opieki przedszkolnej - dodaje.

- W przypadku zainteresowania Szanownych Rodziców naszych Przedszkolaków zapewnieniem opieki przedszkolnej w placówkach oświatowych Gminy Czermin proszę o wypełnienie i przesłanie lub przekazanie do poszczególnych placówek oświatowych dokumentów (dostępnych na stronie internetowej gminy Czermin - przyp. red.) - przekazuje wójt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.