Reklama

Gmina Borowa przekazała działkę pod budowę podstacji pogotowia ratunkowego

Opublikowano: śr, 26 sty 2022 09:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 24 stycznia w kancelarii notarialnej w Mielcu został podpisany akt notarialny, na mocy którego przekazana została na rzecz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu działka w Borowej z przeznaczeniem na budowę budynku publicznej podstacji pogotowia ratunkowego.

W miejscu starej, przeznaczonej do rozbiórki remizy, w Borowej powstanie nowoczesny budynek z zapleczem socjalnym wraz z garażem dla ambulansu oraz magazynem na niezbędny sprzęt medyczny. Ta inwestycja wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Borowa oraz sąsiednich miejscowości.

Nowa lokalizacja pozwoli skrócić czas reakcji na wezwanie o kilka minut, ułatwi współpracę przy działaniach ratowniczych z jednostką OSP Borowa (wpisaną do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego) z uwagi na jej bezpośrednie sąsiedztwo. Rozwiązanie to zwiększy też poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy Borowa i gmin sąsiednich, a także komfort pracy załogi pogotowia.

Akt notarialny podpisał wójt gminy Borowa – Stanisław Mieszkowski, dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu – Grzegorz Gałuszka. Ponadto w spotkaniu udział wziął wicestarosta powiatu mieleckiego – Andrzej Bryła oraz pracownicy starostwa i Urzędu Gminy Borowa. 

Podpisany akt notarialny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy