Targi edukacyjne odbywały się pod hasłem: "I co dalej gimnazjalisto?". Za rok ta nazwa nie będzie już aktualna, gdyż reforma edukacyjna sprawiła, że do szkół średnich oprócz ostatniego rocznika gimnazjalistów będą startować także uczniowie klas ósmych szkół podstawowych.
Targi umożliwiły szkołom ponadgimnazjalnym zaprezentowanie kierunków kształcenia i obowiązujących zasad rekrutacji na nowy rok szkolny. Nauczyciele i uczniowie udzielali wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane przez gimnazjalistów.
Przedstawiciele szkół na swoich stoiskach prezentowali nowe technologie, które są wykorzystywane na lekcjach. Niektórzy na własnej skórze i włosach przekonali się o umiejętnościach zdolnych uczniów, robiąc sobie np. tatuaże i fryzury.
- Opowiadamy o swojej szkole, o jej zaletach i szansach jakie stwarza. Gimnazjaliści najczęściej pytają o to, jak jest w szkole, jaka jest atmosfera i czy trzeba się dużo uczyć - mówią uczennice V LO w Mielcu.
Uczniowie V LO w Mielcu aby promować swoją szkołę tańczyli przy fontannie popularną "Macarenę", a młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu prezentowała nowoczesny ciągnik rolniczy.
- Gimnazjaliści najczęściej interesują się zawodem architekta, a my opowiadamy im o tym, jakie są przedmioty, co jest istotne i na co zwracać uwagę - opowiadają uczennice z ZSB w Mielcu.
Podczas targów młodzież wraz z opiekunami zwiedzała Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC. Przejazd specjalnym autokarem przez obszar strefy trwał godzinę.
Targi odbyły się 26 kwietnia w godzinach od 9.00 do 14.00 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Organizatorami targów są Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Ekonomicznych „Ekonomik Mielec” w Mielcu.