Reklama

Gala Młodzi Nieprzeciętni za nami!

Opublikowano:
Autor:

Gala Młodzi Nieprzeciętni za nami!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas Gali „Młodzi Nieprzeciętni”, która odbyła się w środę 20 czerwca w sali widowiskowej SCK w Mielcu podsumowano kończący się rok szkolny 2017/2018 w miejskich placówkach oświatowych.

Gościem honorowym uroczystości była podkarpacka kurator oświaty Małgorzata Rauch, a gospodarzem - Pełniący Funkcje Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos wraz z prowadzącym Galę już po raz 18 - Arkadiuszem Gałkowskim, Naczelnikiem Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu. 
-Jest mi niezmiernie miło, że mogę dziś wziąć udział w tym wielkim święcie mieleckiej edukacji. To przede wszystkim wasze święto, podczas którego nagrodzona zostanie wasza bardzo ciężka praca i rozwijanie waszych talentów. Za to chcę wam podziękować i pogratulować. Tych sukcesów nie byłoby bez waszych nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców, dziadków i wszystkich którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tych osiągnięć. Cieszę się że w Mielcu mamy tak wspaniałą młodzież – powiedział na wstępie uroczystości Fryderyk Kapinos.


Na Galę zaproszono wyróżnionych uczniów, którzy zdobyli tytuły finalistów i laureatów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, a także ich rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. 


Tym razem wyróżnionych zostało 91 uczniów i 68 nauczycieli. Wszyscy z rąk Fryderyka Kapinosa i Małgorzaty Rauch otrzymali Certyfikaty „Młodego Nieprzeciętnego” wraz z talonami pieniężnymi do realizacji w wybranych placówkach handlowych. Łączna wartość nagród ufundowanych przez Urząd Miejski wyniosła ponad 42 tys. zł.  Ponadto Prezydent skierował listy gratulacyjne dla rodziców wyróżnionych uczniów. Nauczyciele otrzymali Certyfikaty „Nieprzeciętnego Nauczyciela”. 


Pamiątkowe statuetki dla najlepszych mieleckich szkół w roku szkolnym 2017/2018 przyznano Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 7 i Szkole Podstawowej nr 13.


Certyfikaty Najlepszych Uczniów otrzymali Mikołaj Proczek (oddział gimnazjalny Szkoły Podstawowej nr 7), Mikołaj Miłoś (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1) i Zuzanna Strzelczyk (oddział gimnazjalny Szkoły Podstawowej nr 13). Statuetkę Nieprzeciętnego Ucznia 2018 odebrał Mikołaj Proczek.


Nagrodą specjalną uhonorowano zdobywcę tytułu najlepszego ucznia w województwie podkarpackim  - Jana Wanatowicza z SP 3, który jest laureatem konkursów z przyrody, historii, języka polskiego i matematyki oraz Michała Sułka (SP 13) - laureata konkursów z matematyki, informatyki i geografii. 


Uroczystość zakończyła tradycyjna wspólna fotografia na przed Samorządowym Centrum Kultury. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE