Reklama

Reklama

Fundacja SOS Życie wzbogaciła się o cyfrowy mammograf. Teraz rusza z misją na całe Podkarpacie

Opublikowano: 13 stycznia 2018 13:06
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Ośrodek Diagnostyczny Fundacji SOS Życie w Mielcu pozyskał nowy cyfrowy Mammograf, a także niezbędny sprzęt informatyczny do diagnostyki, który zapewnia najnowocześniejszą technologię obrazowania.

Reklama

Sprzęt udało się zakupić za kwotę około 800 tys. złotych dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 w ramach projektu: „Zdrowe i Aktywne Kobiety – ZAK – Profilaktyka raka piesi i raka szyjki macicy”.

Posłuchaj Łucji Bielec z Fundacji SOS Życie:

Od lutego Fundacja rusza z największym w kraju innowacyjnym programem badań profilaktycznych dla kobiet na Podkarpaciu. Z nowym sprzętem pracownicy fundacji wyruszą do wszystkich powiatów i gmin regionu podkarpackiego. Wraz z badaniami cytologicznymi i mammograficznymi Fundacja będzie organizować specjalistyczne warsztaty edukacyjne dot. wczesnego wykrywania raka piersi dla kobiet w wieku 50-67 lat oraz warsztaty dot. wczesnego wykrywania  raka szyjki macicy w wieku 25-59 lat. Warsztaty przeprowadzą  lekarze rodzinni, którzy będą edukować jak zapobiegać chorobom i korzystać z badań profilaktycznych, a także jak prowadzić zdrowy styl życia. Już w lutym Fundacja przeprowadzi swój program badań i warsztatów w powiecie mieleckim!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.