Reklama

Fundacja Młodych liderów rośnie w siłę. Młodzi mielczanie wygrali 1.5 mln złotych

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości EdCamp to ogólnopolskie wydarzenie, podczas którego tymczasowe organizacje lub młode nowoczesne przedsiębiorstwa mogą rozwinąć swoje pomysły na innowacyjne rozwiązania dla sektora edukacji. W projekcie wzięło udział dziesiątki organizacji z całej Polski, w tym mielecki startup – Maturalni.com – tworzony przez Fundację Młodych Liderów.

- O potrzebie stworzenia Maturalnych powiedzieli nam sami uczniowie w styczniu tego roku. Mówili nam, że nauczanie zdalne bardzo utrudniło im przyswajanie wiedzy. Wielu z nich na ostatnią chwilę szukało pomocy w przygotowaniu się do egzaminu – mówi Sebastian Peret założyciel Maturalni.com.

W ramach startupu realizowane są korepetycje przygotowujące do matury, intensywne kursy w formie video oraz szereg materiałów dla uczniów szkół średnich. Młodzi Liderzy stawiają na jak najlepsze przygotowanie do egzaminu maturalnego uczniów w całej Polsce. - Chcemy być największą i najbardziej innowacyjną platformą dla maturzystów w Polsce - dodaje Peret

- Nasza współpraca z najlepszymi egzaminatorami maturalnymi w Polsce zaowocowała tym, że do tegorocznej matury pomogliśmy przygotować się 16% maturzystom w Polsce, a niedługo potem otrzymaliśmy tytuł "Najlepszego edukacyjnego projektu społecznego w Polsce" od Fundacji Social Wolves.  To popchnęło nas, by działać dalej – mówi Wiktoria Noga – współzałożyciel Maturalni.com.

Maturalni.com wzięli udział w trwającym kilka dni wydarzeniu, które sprawdzało potencjał biznesowy i innowacyjność startupu. Mielecka organizacja przechodziła przez kolejne etapy programu, dochodząc do finału, który odbył się 9 października w Gliwicach.

W finale zaprezentowało się 8 zespołów, które w czasie kilkuminutowej prezentacji przedstawiło swój pomysł na biznes oraz odpowiadało na pytania konkursowego jury. Nagroda główna to 1 500 000 zł na rozwój startupu oraz udział w akceleracji w eduLAB.

Zwycięski startup to Maturalni, stworzony przez pięcioro młodych mielczan, w składzie: Sebastian Peret, Nataniel Brożnowicz, Wiktoria Noga, Monika Saj i Izabela Peret. Wszyscy urodzili się i edukowali w Mielcu i przebywają w nim po dziś dzień. To właśnie oni dostali szansę na rozwój swojego biznesu i zmianę oblicza edukacji. To ogromny sukces, ale i duża odpowiedzialność, aby jak najlepiej wykorzystać otrzymaną nagrodę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy