Reklama

Firma BURY będzie szkolić programistów! Ruszył eksperymentalny projekt [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma BURY sp. z o.o. tworzy "BURY SOFT AKADEMIA" projekt edukacyjny, który skierowany jest do kadry pracowników, ale nie tylko. Studenci nauczą się programowania. To nowatorski sposób na zatrudnienie nowych programistów w przedsiębiorstwie. Jak zapewnia Zarząd firmy, dla każdego programisty znajdzie się zatrudnienie. Ten projekt to odpowiedź przedsiębiorstwa na specyficzny rynek, w którym brakuje wyspecjalizowanych programistów. Edukację w przyzakładowym studium rozpoczyna 40 studentów.

Firma BURY sp. z o.o. to jedna z największych mieleckich zakładów działających w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zatrudnia grupę kilkuset inżynierów. Dział rozwoju firmy cały czas potrzebuje wsparcia ze strony nowych pracowników. Rynek i uczelnie techniczne nie zapewniają odpowiedniego zaplecza. Rozwiązaniem tej sytuacji może być nowatorski system edukacji kadr. Przy mieleckim zakładzie BURY sp. z o.o. ruszyła "BURY SOFT AKADEMIA".

 - Po co firmie BURY, która zatrudnia ponad 500 inżynierów własna akademia dla programistów? Jak dobrze wiemy, obecna sytuacja rynku pokazuje, że prawie każdy przedmiot, który bierzemy do ręki ma jakiś fragment programowania. Nasi klienci, którzy wyposażają samochody w coraz bardziej skomplikowane urządzenia. To przekłada się na ogromne zapotrzebowanie na dobrych programistów. Dlatego właśnie zorganizowaliśmy ten projekt. Myślę, że w regionie wyszliśmy z taką inicjatywą jako pierwsi. Mam nadzieję, że projekt będzie szkolił naszych przyszłych programistów. Pomysł na takie działanie zapożyczyliśmy od naszych klientów, czyli koncernów Volkswagen i Bosh. Wiemy, że tam taki projekt się przyjął i realizowane są już cykliczne edycje studium. Dlatego właśnie nasz właściciel pan Henryk Bury podpowiedział nam jakiś czas temu taki pomysł, a my z entuznazmem podeszliśmy do realizacji - komentuje Bernadetta Dzik, prezes BURY sp. z o.o. 

Branża programistyczna staje się  obecnie najważniejszym kierunkiem rozwoju kadry pracowniczej w większości liczących się na rynku, dużych firm. Kształcenie akademickie kadry w tym kierunku, mimo widocznego na przestrzeni ostatnich kilku lat progresu ciągle okazuje się niewystarczające w stosunku do potrzeb pracodawców. Jednocześnie, co podkreślają  specjaliści. kształcenie to przede wszystkim wymaga  już dzisiaj wysokiego „sprofilowania” umiejętności programowania w odniesieniu do specyfiki  i potrzeb danej firmy. Nie inaczej jest w naszym przypadku gdzie szybki rozwój firmy wymaga zatrudniania kadry programistów embeded - inżynierów rozwijających umiejętności programowania  systemów wbudowanych dedykowanych dla branży automotive.

- My jako Zarząd firmy bardzo cieszymy się, że udało się wyłonić z naszej załogi liczną grupę osób, które chcą się uczyć i podnosić swoje kwalifikacje. Wszyscy studenci po rocznym kursie otrzymają certyfikaty, które będą uznawane nie tylko w naszej firmie, ale też na rynku pracy - dodaje Bernadetta Dzik, prezes BURY sp. z o.o.

Aktywność dużych przedsiębiorstw, koncernów i korporacji na polu poszukiwania i projektowania wielosemestralnych studium nauczania skierowanych do pracowników własnej firmy, wydaje się być w dużej mierze  metodą  na rozwiązanie  tego  problemu. Świetnym tego przykładem na forum europejskim jest projekt kształcenia programistów na bazie własnej kadry oferowany przez koncerny Volkswagen  i  Bosch . Idąc w ślad  za działaniami tych firm również  BURY sp. z o.o. w Mielcu wystąpił do swoich pracowników z propozycją  kształcenia  programistów elektroników zdolnych zasilić dynamiczny dział Rozwoju.

- Świat się zmienia i technologia się zmienia. Zmienia się też podjeście to tworzenia nowej technologii dla samochodów. Bardzo się cieszę, że mamy studentów, ktorzy chcą się rozwijać i zgłębiać wiedzę o nowej technologii. Ten projekt bardzo dobrze sprawdził się w koncernie Volkswagen. Tutaj w Mielcu mieliśmy nawet więcej chętnych niż miejsc i to pokazuje, że to był dobry pomysł - komentuje Gabriel Buchała, wiceprezes BURY sp. z o.o.

- W trakcie prac nad programem tego kursu stwierdziliśmy, że najbardziej pożądaną umiejętnością jest nauka programowania systemów wbudowanych. Na kursie będą zagadnienia z podstaw elektrotechniki, podstaw automatyki, informatyki, techniki cyfrowej. Na bazie tej wiedzy będziemy zgłębiać język programowania - dodaje Zdzisław Nowakowski, dyrekro CKPiDN

W efekcie  działań ze strony właściciela firm - Henryka Bury, jak i Zarządu spółki w Mielcu, podjęta została współpraca z lokalnym Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli nad  projektem  BURY SOFT AKADEMIA. W trakcie  rekrutacji wyłoniono 40  uczestników projektu, który ma szansę stać  się jednym z nowatorskich w skali kraju. W zależności od  zainteresowania i rezultatów projektu firma BURY chce kontynuować na przyszłość realizację studium w cyklach rocznych  mając nadzieję, że nabyte umiejętności świadczać będzie respektowany wśród przedsiębiorców certyfikat , a nowa kadra z sukcesem wzmocni potencjał  Rozwoju  BURY.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy