Reklama

Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Policji oraz Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym! [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: wt, 22 paź 2019 15:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komenda Powiatowa Policji w Mielcu zorganizowała konkurs wiedzy o policji i o bezpieczeństwie pod nazwą „Razem bezpiecznie na drodze – sprawdź swoją wiedzę na 100-letnią rocznicę powołania Policji Państwowej”.

 

Impreza adresowana do uczniów szkół powiatu mieleckiego miała na celu, poza sprawdzeniem wiedzy, popularyzację bezpiecznych zachowań wśród uczniów w obliczu niebezpieczeństw komunikacyjnych i cywilizacyjnych. Patronat nad imprezą objął Starosta Mielecki Stanisław Lonczak.


Młodzi mieszkańcy powiatu udzielali odpowiedzi z zakresu przepisów ruchu drogowego, ale również z historii policji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. W pierwszym uczniowie odpowiadali na 20 pytań w specjalnie przygotowanym teście. Zwycięzca etapu szkolnego przechodził do finału na szczeblu powiatowym. W drugim – finałowym – etapie powiatowym reprezentanci poszczególnych szkół musieli zmierzyć się z dwoma testami. Pierwszy z nich dotyczył historii policji, drugi zaś znajomości przepisów o ruchu drogowym.


Najlepszą wiedzą wykazali się:
1 miejsce - Seweryn Rusin – SP Nr 11 w Mielcu
2 miejsce - Kamil Kręcigłowa - SP Wola Mielecka
3 miejsce - Konrad Ochab - SP Nr 2 w Mielcu


Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe, odpowiednio tablet, smartwatch oraz słuchawki. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Mielcu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE