Reklama

Eternit za stodołą

Opublikowano:
Autor:

Eternit za stodołą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorządy w Polsce już wiele lat temu podjęły działania mające na celu usunięcie eternitu z domów i budynków gospodarczych. Tak samo jest w gminie Czermin. Mieszkańcy, którzy mają ten niebezpieczny i rakotwórczy materiał, mogą go bezpłatnie, po wcześniejszym zgłoszeniu do urzędu gminy, zutylizować. Jednak nie wszyscy mogą się doczekać na firmę, która w imieniu gminy przyjedzie i zabierze ten szkodliwy materiał.

Do naszej redakcji w tej sprawie przyszedł list od mieszkanki Dąbrówki Osuchowskiej. Pisze w nim: Kilka lat temu na swój koszt usunęłam z domu eternit. Został wywieziony za stodołę, odpowiednio zabezpieczony oraz zgłoszony do gminy. Mijały lata i nic się nie działo w tej sprawie. Po jakimś czasie przyjechała delegacja z gminy (dwie osoby) i powiedzieli mi, że pozyskują pieniądze i do końca roku eternit zabiorą. Eternit był jeszcze na małej wiacie i przy okazji poradzili, żeby go również zdjąć, to wtedy wszystko razem zabiorą. Mijają kolejne lata i nic w tej kwestii się nie dzieje. Proszę o zainteresowanie się sprawą.

W kwestii eternitu rozmawiamy z Michaliną Bełzo, inspektorem urzędu gminy ds. Rolnictwa i ochrony środowiska. Jak nas informuje, urząd na utylizację azbestu pozyskuje środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Wkład własny gminy w przedsięwzięcie wynosi 20 proc., a fundusze z WFOŚi-GW wynoszą 80 proc. Utylizacja 1 tony azbestu kosztuje około 400 zł. W ubiegłym roku planowane środki z wojewódzkiego funduszu dla gminy Czermin zostały obcięte i dlatego gmina nie zrealizowała wszystkich zaplanowanych działań.

Więcej w 4 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE