Reklama

„Elektryk” wygrał czek na tysiąc złotych

Opublikowano: śr, 15 maj 2019 08:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas X Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki zostały wręczone nagrody w konkursie technicznym „Młody Konstruktor” im. Jeffrea Pino. Zwycięską szkołą okazał się mielecki „elektryk”.

Tegoroczna, czwarta już edycja konkursu polegała na wykonaniu własnego pomysłu konstrukcji z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych, zgodnie z tematem wiodącym konkursu: „Energia – ekologia – technika”. W konkursie tym, w kategorii „Szkoła” ZS im. prof. J. Groszkowskiego zdobył I miejsce zdobywając tym samym czek na kwotę 1000 zł.

Uczniowie „Elektryka” z klasy 2A: Bartosz Baltyzar i Amadeusz Majlinger pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych - Jana Wójcika zbudowali model termostatu, który po rozbudowie może pełnić funkcję stacji kontroli temperatury z możliwością uzupełnienia o kontrolę warunków rozwoju roślin. 10 maja w Samorządowym Centrum Kultury nagrodę z rąk prezesa Zarządu i Dyrektora Naczelnego PZL Mielec – Janusza Zakręckiego odebrała wicedyrektor szkoły – Elżbieta Bąk.

Jeffrey Pino w latach 2006-2012 był prezesem firmy SIKORSKYAIRCRAFT. Dzięki jego decyzjom Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu otrzymały szansę wprowadzenia zaawansowanej produkcji i innowacyjnych technologii poprzez uruchomienie produkcji elementów struktury i kompletnych śmigłowców Black Hawk. Jeffrey Pino był liderem, pionierem i legendą branży lotniczej. Uznawany był za genialnego stratega, wizjonera i eksperta w dziedzinie lotnictwa. W lutym 2016 roku zginął w wypadku lotniczym.

Organizatorem Konkursu były Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu przy współudziale Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE