Reklama

Elektryk pożegnał maturzystów

Opublikowano: ndz, 5 maj 2019 19:02
Autor:

Elektryk pożegnał maturzystów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu spotkali się, aby wspólnie świętować zakończenie roku szkolnego.

Abiturientów technikum elektronicznego, elektrycznego, mechatronicznego, teleinformatycznego, hotelarskiego i usług fryzjerskich powitała dyrektor ZS, Lidia Gereło, która rozpoczęła oficjalne uroczystości.

Ich pierwszą częścią były występy muzyczne i teatralne przygotowane przez członków samorządu uczniowskiego. Następnie na zaimprowizowaną scenę zostali zaproszeni maturzyści wyróżniający się podczas czterech lat nauki. Wśród nich znaleźli się m. in.: Paweł Bryk – uczeń z najwyższą średnią, zdobywca indeksu na dowolny kierunek Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie; Katarzyna Soja – wielokrotna zwyciężczyni konkursów literackich i naukowych z języka polskiego, posiadaczka indeksu na Uniwersytet Jagielloński oraz profesjonalnej umowy wydawniczej; Żaneta Skoczylas – laureatka i finalistka konkursów naukowych z języka polskiego, Weronika Kizior – laureatka licznych konkursów wokalnych; Karolina Pryga – laureatka i finalistka ogólnopolskich konkursów z języka angielskiego czy Magdalena Guła i Weronika Ukleja – finalistki konkursu polonistycznego. Doceniono również Luizę Krakowską, Ewę Surowiec, Margaritę Janeczko-Tucholską, Wiktora Nycka, Radosława Tetlaka i Miłosza Krużla, osiągających znaczące sukcesy podczas zawodów strzeleckich i sportowo-obronnych.

Dyrekcja gratulowała też członkom szkolnego wolontariatu, członkom samorządu uczniowskiego, redaktorom gazetki szkolnej, uczestnikom akcji charytatywnych oraz wszystkim tym, którzy aktywnie angażowali się w życie szkoły. Każdy z długiej listy wyróżnionych otrzymał z rąk dyrektor Lidii Gereło i wicedyrektor Elżbiety Bąk wartościowe upominki, dyplomy i listy gratulacyjne, sfinansowane dzięki uprzejmości sponsorów. Dodatkowo najlepszy uczeń – Paweł Bryk – otrzymał specjalną nagrodę ufundowaną przez jedną z firm na strefie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -4

  Pytanie

  A jakie osiągnięcia mieli uczniowie w dziedzinie elektrotechniki i elektroniki ? Czyżby to nie był "Elektryk" tylko "Ogólniak " ?

  • 3 lata temu | ocena +1 / -0

   Uczeń ZST nr 3

   Paweł Bryk brał udział w konkursie dotyczącym elektromechatroniki i tam zdobył indeks na AGH w Krakowie a nie na studia polonistyczne czy matematyczne więc samo to juz o czymś świadczy .

   • 3 lata temu | ocena +0 / -1

    Pytanie

    Dlaczego więc w artykule podano jedynie osiągnięcia z języka polskiego, wokalne , strzeleckie ? Nie podano, że ktokolwiek z uczniów miał jakiekolwiek osiągnięcia techniczne. Indeks na AGH można otrzymać np po osiągnięciu w konkursie AGH z matematyki czy fizyki.. Cieszę się, że uczeń Paweł Bryk ma osiągnięcia z techniki. Takimi osiągnięciami Techni... Rozwiń