Reklama

Ekonomik podsumował Erasmusa

Opublikowano: pt, 21 lut 2020 15:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 20 lutego (czwartek) w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu odbyło się oficjalne podsumowanie zakończonego projektu Erasmus+ pt. „ Wiedza i praktyka z ekonomii i reklamy jest zawsze na plusie w Erasmusie” . Uczestnictwo w projekcie umożliwiło 36-ciu uczniom nie tylko 3-tygodniowy pobyt, zupełnie bezpłatnie, w Maladze, Hiszpania i Rimini, Włochy, zwiedzanie wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc ale stało się też ważną przepustką do świata pracy zawodowej.

W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali dokument Europass Mobilności, zarówno jego polską jak i angielską wersję. Jest to ważny europejski dokument potwierdzający kwalifikacje i umiejętności. Europass Mobilności służy zapewnieniu obywatelom wszystkich państw Unii Europejskiej równych szans i przedstawianiu kwalifikacji i doświadczenia zawodowego.


Jak podkreślają koordynatorzy projektu, Patrycja Osnowska i Marek Dziedzicki, relacje  byłych  uczestników projektów realizowanych w ZSE pokazują, że dokument Europass bardzo pomógł im w karierze zawodowej, a niejednokrotnie wręcz stał się atutem przewagi nad innymi kandydatami na rynku pracy.


Uczestnicy projektu zyskali również nowe doświadczenia językowe. Każda z grup uczestniczyła przed wyjazdem w kursie językowym kraju docelowego stażu (język włoski i hiszpański). Ponadto, młodzi pracowali nad swoją znajomością języka angielskiego na platformie elektronicznej OLS- wsparcie językowe online Erasmus+. OLS jest narzędziem udostępnionym przez Komisję Europejską, służącym do oceny kompetencji językowych i doskonalenia języków obcych w formie testów biegłości językowej i kursów językowych online.


Wyniki egzaminu końcowego pokazały, że dzięki odbyciu stażu zagranicznego poziom umiejętności językowych wzrósł u uczestników średnio o jeden poziom.
W trakcie spotkania młodzież otrzymała też inne certyfikaty i dyplomy poświadczające odbycie stażu oraz ilustrowane kursy/ słowniki języka włoskiego i hiszpańskiego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.