Uczniowie przyglądali się gwiazdozbiorom widocznym na wiosennym niebie. Głównym tematem zajęć były księżyce. Dzieci dowiedziały się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają oraz samodzielnie sprawdziły, co można zobaczyć na naszym Księżycu. Prowadzący zajęcia udowodnili, że aby zostać badaczem kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury.
E-Planetobus to zajęcia odbywające się w ramach programu Nauka dla Ciebie, wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Zrealizowane były zdalnie – uczniowie ze szkoły łączyli się z edukatorami za pośrednictwem platform internetowych.
- To wspaniały sposób na naukę połączoną z zabawą. Uczniowie podzieleni byli według klas, dzięki czemu prowadzący mogli dostosować treści do ich wieku. Bardzo im się podobała możliwość kontaktu „na żywo” z prowadzącymi oraz to, że mogli wybierać, co chcą zobaczyć – którą planetę, czy księżyc - powiedziała Katarzyna Łysoń, organizatorka spotkania i nauczycielka w Szkole Podstawowej w Jamach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.