Reklama

Dziś spotkanie z mieszkańcami w sprawie drzew na Placu AK. Jakie zmiany proponuje Urząd?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Mielec

Dziś spotkanie z mieszkańcami w sprawie drzew na Placu AK. Jakie zmiany proponuje Urząd? - Zdjęcie główne

foto UM Mielec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (13 października, czwartek) odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami naszego miasta w sprawie wymiany drzewostanu na Placu AK.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Mielcu, bazując na profesjonalnej ekspertyzie dendrologicznej, rekomendującej usunięcie rosnących na Placu AK klonów srebrzystych (badano 9 sztuk, z czego jedno drzewo uschło i zostało już usunięte) ze względu na ich zły i nie rokujący poprawy stan, chcą zaproponować wymianę tych drzew na 13 sztuk klonów polnych w odmianie 'Elsrijk'.

Rosnące tam cztery klony pospolite (odmiana kulista) zostaną zachowane.

- Jako nasadzenie zastępcze chcemy wykorzystać materiał nasadzeniowy w formie alejowej, o obwodzie mierzonym na wysokości 1m – 25-30 cm i wysokości minimalnej 4,5m. Realizując to przedsięwzięcie chcemy trochę przearanżować płytę rynku tworząc pod drzewami odbetonowaną przestrzeń o łącznej powierzchni ok. 320 m2, zagospodarowaną w formie rabaty bylinowej, obsadzonej, z przeważającym udziałem traw - informuje Anna Synowiec, Kierownik Referatu Zieleni w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami.

 Spotkanie odbędzie się w budynku Urzędu Miejskiego w Mielcu w sali św. Jana Pawła II o godzinie 17:00.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy