Reklama

Dziś niedziela wyborcza! Trwa głosowanie w specjalnych warunkach sanitarnych

Opublikowano:
Autor:

Dziś niedziela wyborcza! Trwa głosowanie w specjalnych warunkach sanitarnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś na terenie całego kraju mają miejsce powszechne wybory na urząd Prezydenta RP. Lokale wyborcze otwarte są od godziny 7 rano i zostaną zamknięte o godz. 21. Wyborcy mają do wyboru jedenastu kandydatów. Głos ważny jest tylko i wyłącznie w przypadku postawieniu znaku "X" przy jednym z kandydatów.

Warto zaznaczyć, że wybory odbywają się przy pełnym reżimie sanitarnym. W lokalach dostępne są płyny do dezynfekcji. Żeby móc zagłosować wyborca musi mieć ze sobą dowód osobisty. Wykaz obwodów wyborczych znajduje się na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Wydrukowane plakaty z wykazami obwodów znajdują się także w każdym z lokali wyborczych w powiecie mieleckim. 

Zgodnie z wytycznymi lokal wyborczy ma być wietrzony. Członkowie komisji muszą dezynfekować miejsca w których można oddać głos. W samym lokalu może przebywać ograniczona ilość osób. W lokalu wyborczym - wyborca ma obowiązek zakrywania nosa i ust. Zalecane jest także przyjście z własnym długopisem. 

Podczas tych wyborów będą także oddawane glosy formą korespondencyjną. W niedzielę wyborczą obowiązuje cisza wyborcza. Nie można wtedy agitować. Wszelkie przypadki niedozwolonych praktyk należy zgłosić na policję. 

Pierwsze wstępne wyniki poznamy po godzinie 21- po oficjalnym zamknięciu lokali wyborczych. Na stronach Korso - będziemy także podawać frekwencję wyborczą po godzinie 13 i po godz. 17. 

 


Czytaj także:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE