Reklama

Dziennikarze z diecezji tarnowskiej na spotkaniu z biskupem Andrzejem Jeżem [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Dziennikarze z diecezji tarnowskiej na spotkaniu z biskupem Andrzejem Jeżem [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup Andrzej Jeż spotkał się z dziennikarzami i przedstawicielami mediów z diecezji tarnowskiej. To pierwsze takiego typu spotkanie biskupa z środowiskiem dziennikarskim. Na spotkaniu pojawili się dziennikarze z Tarnowa, Nowego Sącza, Brzeska i Mielca.

Z dziennikarzami spotkali się również ks. prof. Michał Drożdż, delegat ds mediów diecezji tarnowskiej oraz ks. Andrzej Turek, przewodniczący Komisji ds. Mediów V Synodu Diecezji 

Takie spotkanie odbyło się po raz pierwszy w naszej diecezji. Dlatego ks. dr Andrzej Turek, przewodniczący Synodalnej Komisji Medialnej przypomina, że inicjatywa zrodziła się w środowisku synodalnym, a konkretnie w Komisji ds. Mediów V SDT.

- Tak więc jest to wydarzenie synodalne. Idea zyskała od razu pełną akceptację i aprobatę Biskupa Tarnowskiego. Skoro synod ze swego źródłosłowu to wędrowanie razem, kroczenie wspólnotą drogą, więc chcieliśmy, jako synodalna wspólnota tarnowskiego Kościoła, do tej wspólnej drogi zaprosić również dziennikarzy. Zapraszamy ludzi parających się mediami z całej diecezji tarnowskiej, nie różnicujemy nikogo ze względu na rodzaju medium, w którym posługuje ani tym bardziej na to, czy jest to medium konfesyjne czy świeckie- tłumaczy ks.Turek.

Przewodniczący Komisji ds.Mediów podkreśla, że Noworocznemu spotkaniu dziennikarzy przyświecają zasadniczo trzy cele:

- chcemy spotkać się w luźnej formule, pobyć razem, w jakimś sensie poczuć się wspólnotą w rozedrganym, podzielonym i zagonionym świecie w myśl hasła tegorocznego Orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu: “Wszyscy tworzymy jedno”. To także czas, aby odetchnąć - bez terroru kolejnych wydań, polowania na newsy, deadlinenów etc.; stworzyć środowiskową bliskość, która oby stała się również ładowaniem duchowych akumulatorów. I w końcu szukamy inspiracji, aby pójść w nowy rok pracy i życia z pasterskim błogosławieństwem, ze świadomością wsparcia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, w którego liturgiczne wspomnienie to wydarzenie się odbywa - komentuje ks. Turek. 

Inną wskazówkę dla dziennikarzy przedstawił Biskup Andrzej Jeż w swoim przemówieniu.

- Miejcie, jako dziennikarze, miłość do ludzi w tym świecie. Do ludzi, z którymi rozmawiamy, a także do tych, z którymi się spieramy, którzy nas denerwują. Miejcie miłość do świata, który opisujecie. To jest Ewangelia, to jest podstawa - apelował.

Przemówienie biskupa do dziennikarzy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE