Reklama

Dzięki inwestycjom GOK w Czerminie zmienił swoje oblicze [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 16 lut 2022 13:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Minione 12 miesięcy dla Gminnego Ośrodka Kultury w Czerminie były okresem wielu zmian i inwestycji. W 2021 roku zostały wykonane prace remontowe i modernizacyjne, które przystosowały pomieszczenia na miarę XXI wieku oraz na miarę potrzeb mieszkańców gminy Czermin.

W momencie ograniczenia działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Czerminie w 2020 roku z powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce przeprowadzone zostały pierwsze prace remontowe i modernizacyjne. Wymieniona została wadliwa instalacja elektryczna w biurze. Rozebrano linoleum z płytami paździerzowymi, pod którymi zgromadził się grzyb i pleśń. Wykonano wentylację oraz ściankę działową, dzięki której wygospodarowano część socjalną dla pracowników.

Końcem 2020 roku wymienione zostały drzwi wejściowe do budynku, które w chwili obecnej spełniają obowiązujące standardy izolacji termicznej. Zainstalowano zadaszenie przed wejściem oraz wykonano podjazd dla niepełnosprawnych.

Na początku 2021 roku wymienione zostały nieszczelne okna, następnie zmodernizowano świetlicę środowiskową, świetlicę strażacką, łazienkę oraz korytarze. W ostatnich latach dochodziło do zwarć w instalacji elektrycznej – część instalacji była aluminiowa, część miedziana. Wiele spośród przewodów i kabli umiejscowionych było "na wierzchu" w plastikowych korytkach, które były łatwo dostępne.

W kilku pomieszczeniach została wykonana nowa instalacja elektryczna. Wymienione zostały wszystkie gniazdka i włączniki. Zamontowano nowoczesne lampy sufitowe oraz światła led. Wyposażono sale, w których instruktorzy prowadzą zajęcia artystyczne. Sala zajęć artystycznych została wyciszona, aby umożliwić uczestnikom zajęć jak najlepsze warunki pracy, oraz doposażona w sprzęt multimedialny. Sala strażacka została przygotowana pod kątem prowadzenia zajęć tanecznych - położona została wykładzina z tworzyw sztucznych. Przygotowano galerię, kącik multimedialny, strefę gier w świetlicy środowiskowej oraz małą galerię w korytarzu.

Wyremontowany budynek GOK w Czerminie

W chwili obecnej Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie jest monitorowany. Do budynku prowadzi podjazd dla niepełnosprawnych, a pomieszczenia znajdują się na parterze. Pod względem architektonicznym Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie stał się bardziej przyjazny osobom starszym i niepełnosprawnym.

W 2021 roku poprawiono elewację ściany frontowej oraz zainstalowano napisy i logo Gminnego Ośrodka Kultury oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Czerminie dbają o tereny zielone przyległe do budynku Domu Strażaka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy