Reklama

Radna pyta o niedokończoną rozbudowę PZPSW w Mielcu. Starostwo odpowiada

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo powiatowe w Mielcu

Radna pyta o niedokończoną rozbudowę PZPSW w Mielcu. Starostwo odpowiada - Zdjęcie główne

Radna powiatowa Maria Orłowska zabiega o dokończenie rozbudowy jednego z budynków Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu. | foto Starostwo powiatowe w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdy radny ma prawo złożyć interpelację i wniosek za pośrednictwem przewodniczącego rady do władz samorządowych. Z takiego prawa skorzystała radna powiatowa Maria Orłowska, która zawnioskowała do Zarządu Powiatu Mieleckiego o dokończenie budowy jednego z budynków Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu mieszczącego się przy ulicy Królowej Jadwigi.

- Zgłaszam wniosek, by w ramach Polskiego Ładu aplikować o środki na dokończenie budowy rozpoczętej w latach 2008-2011 w ramach dużego projektu "Rozbudowy i Modernizacji SOSW". Chodzi o dokończenie budowy budynku B w całym kompleksie Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu – czytamy w piśmie Marii Orłowskiej.

Radna uzasadniła wniosek ciągłym rozwojem placówki, podnoszeniem jakości pracy, poszerzaniem oferty edukacyjnej, a co za tym idzie, wciąż rosnącym popytem na mielecką placówkę szkolnictwa specjalnego. Efektem tego jest rosnąca z roku na rok liczba uczniów i wychowanków.

- Zachodzi więc ogromne zapotrzebowanie na dodatkowe klasopracownie specjalistyczne na potrzeby Szkoły Przysposabiającej do Pracy, sale wraz z zapleczem na potrzeby wciąż rozrastającego się przedszkola, na gabinety terapeutyczne dla logopedów, psychologów i na potrzeby wczesnego wspierania małego dziecka oraz salę widowiskowo-sportową wraz z zapleczem i szatnią – pisze do władz starostwa Maria Orłowska.

Radna przypomniała, że wspomniane potrzeby były już uwzględnione w projekcie "Rozbudowy i Modernizacji SOSW".

- Obecnie projekt został podzielony na etapy, które powoli  pod innym hasłem zaczynają się realizować. Dotyczy to placu zabaw, wielofunkcyjnego boiska sportowego, termomodernizacji budynku C, rewitalizacji terenów zielonych. Nikt nie chce jednak pamiętać, by dokończyć przecięty w połowie budynek B. Wnioskuję więc o konieczne dokończenie jego budowy – czytamy w piśmie.

Władze mieleckiego starostwa, które jest organem prowadzącym dla tej placówki edukacyjnej, odpowiedziały radnej, że modernizacja obiektów szkoły jest prowadzona sukcesywnie corocznie od kilku lat.

- Realizacja prac jest zależna od określonej przez dyrekcję konieczności i kolejności potrzeb budowy nowych obiektów lub stanu technicznego istniejących oraz przede wszystkim od dostępności źródeł finansowania. Obecnie jest realizowana dla szkoły bardzo ważna inwestycja nakierowana na rozwój sprawności fizycznej młodzieży, czyli zewnętrzna siłownia i boisko wielofunkcyjne – odpowiada radnej starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Samorząd wskazuje, że jest obecnie w trudnym okresie, ponieważ bardzo wysoka inflacja, szczególnie koszty energii elektrycznej, cieplnej i gazu mogą spowodować problemy z bieżącym utrzymaniem podległych placówek.

Starosta podkreśla, że aby temu przeciwdziałać, w pierwszej kolejności należy zrealizować inwestycje, które zmodernizują energetycznie obiekty PZPSW, a więc termomodernizację budynków, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i energii elektrycznej oraz montaż paneli fotowoltaicznych. Urząd w pierwszej kolejności chciałby w tym roku ponowić wniosek na te zadania do "Polskiego Ładu".

- Rozbudowa kompleksu szkolnego jest na etapie koncepcji. Po szczegółowej analizie możliwości rozwoju szkoły i przedszkola oraz gwarancji źródeł finansowania kosztów inwestycji i bieżącej działalności należy podjąć decyzje o opracowaniu dokumentacji – powiedział Stanisław Lonczak.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy