1 czerwca 2025 roku, w Dzień Dziecka, światło dzienne ujrzała pierwsza piosenka z nowego cyklu – „Świnka Ada”. Radosna, rytmiczna i pełna wdzięku opowieść o bujnej wyobraźni tytułowej bohaterki momentalnie trafiła do serc najmłodszych słuchaczy.
Nie bez powodu. Za muzykę odpowiada bowiem Paweł M. Gawlik (Paul Gavlic) – kompozytor, producent i muzyk z ogromnym doświadczeniem, autor takich dziecięcych hitów jak „Idziemy do ZOO”, „Krówka Muuwka” czy „Kosmo Żabka”. Jego piosenka „Idziemy do ZOO” ma ponad 265 milionów wyświetleń na YouTube – to wynik, którego pozazdrościć może niejeden mainstreamowy artysta. Jest znany ze swoich występów z zespołami KSU i EAST CLUBBERS oraz z tego, że jest współtwórcą sukcesu Dawida Kwiatkowskiego.
A teksty? Te napisała Magdalena Gawlik (Mag Gavlic) – wokalistka, dziennikarka, autorka książek i piosenek, urodzona w Mielcu i przez wiele lat mieszkająca przy ul. Staffa.
Frodzilla to bardzo osobisty projekt. Opowiadam w nim o mojej córce i naszym pekińczyku Frodo, który do dziś żyje we wspomnieniach sąsiadów z mieleckiej ulicy Staffa – mówi z uśmiechem.
Główna bohaterka serii to Pańcia Lilunia – dziewczynka, która razem z pieskiem Frodo przeprowadza się z wielkiego miasta na mazurską wieś. Tam poznają mieszkańców gospodarstwa – świnkę Adę, węża Sławomira, koguta Adama czy taneczne gęsi – wszystkie rozśpiewane, serdeczne i gotowe na przygodę.
Za warstwę muzyczną odpowiadają również uznani instrumentaliści: Sławomir Berny (znany ze współpracy z Grzegorzem Turnauem) oraz Emil Wernicki, multiinstrumentalista o klasycznym wykształceniu. Całość wydaje renomowana wytwórnia Magic Records, która w swoim katalogu ma m.in. Sanah.
I co najważniejsze – „Świnka Ada” trafiła już na Listę Przebojów 4Fun Kids, jedną z najbardziej prestiżowych dziecięcych list w Polsce. To sukces nie tylko muzyczny, ale i emocjonalny, bo płynie prosto z serca.
A Frodo, tytułowy pekińczyk o arystokratycznym charakterze i miejskich manierach, z pewnością jeszcze nie raz pokaże, kto rządzi na podwórku.
Piosenka „Świnka Ada” jest dostępna na platformie YouTube.
A kto wie – może już wkrótce usłyszymy ją także na koncertach i festynach… również w Mielcu?
Komentarze (0)